Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Groził sąsiadowi bronią. Odpowie również za posiadanie narkotyków i nielegalnej amunicji

43-latek został zatrzymany przez policję po jednej z sąsiedzkich awantur w Białej Podlaskiej. W jego mieszkaniu policja znalazła marihuanę oraz 14 sztuk nielegalnej amunicji. Mężczyzna odpowie także za groźby karalne wobec swojego sąsiada. Agresorem okazał się obywatel Białorusi. 

W czwartkowy wieczór w Białej Podlaskiej, jeden z mieszkańców zawiadomił policję, że jego sąsiad będąc pod wpływem alkoholu, wszczyna awantury. Jak się później okazało, nie chodziło o zwykłe sąsiedzkie zaczepki, a o groźby z użyciem broni!

Po dotarciu na miejsce, funkcjonariusze ustalili, że zgłaszający obawia się swojego agresywnego sąsiada. Wskazywał on na to, że mężczyzna niejednokrotnie w napastliwy sposób stukał w jego okna i drzwi. Ponadto kilka dni wcześniej miał mu również grozić bronią. Kiedy policja zapukała do drzwi agresora, znajdował się on pod silnym wpływem alkoholu.

– Okazało się, że zatrzymany to 43-letni obywatel Białorusi – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej Policji.

Podczas interwencji w mieszkaniu 43-latka, policjanci znaleźli pistolet pneumatyczny, który został zabezpieczony przez mundurowych.

Jak mówi rzeczniczka Policji w Białej Podlaskiej zostanie on przesłany do badań w laboratorium kryminalistycznym. Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli 14 sztuk amunicji, na którą obywatel Białorusi nie miał zezwolenia oraz marihuanę.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nielegalna uprawa marihuany na terenie Dubienki. 41-latek zatrzymany

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków, amunicji bez zezwolenia oraz groźby karalne wobec swojego sąsiada może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W międzyczasie prokurator postanowił nieco ochłodzić gorącą głowę 43-latka i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy – dozór Policji z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym sąsiadem. Może teraz wróci spokój w sąsiedztwie? Czas pokaże.

groził sąsiadowi, odpowie również za posiadanie narkotyków i nielegalnej amunicji
fot. Policja

4 komentarze do “Groził sąsiadowi bronią. Odpowie również za posiadanie narkotyków i nielegalnej amunicji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *