Na sygnaleWiadomościWłodawaZ regionu

Jeden bez prawa jazdy, drugi na podwójnym gazie. Obaj zatrzymani dzięki postawie obywateli

Dzięki zgłoszeniom zaniepokojonych obywateli, włodawska policja na przestrzeni dwóch dni zatrzymała nieodpowiedzialnych kierowców, z których jeden był pijany, a drugi prowadził samochód bez uprawnień. Mężczyźni za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

W sobotę, policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który według relacji świadków poruszał po drodze krajowej „wężykiem”. Funkcjonariusze, którzy szybko dotarli na miejsce, zatrzymali opisanego mężczyznę w miejscowości Adampol. Okazało się, że kierujący motorowerem marki Honda 43-latek miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu. W takim stanie wybrał się w odwiedziny do swojej znajomej.

Zatrzymany motorowerzysta starał się przekonać mundurowych, że to właściwie norma i „nie ma się czym przejmować”. Mimo tego, jego jednoślad został odstawiony na policyjny parking. Dlaczego? No cóż, 43-latek zapomniał o takich „detalach” jak ważne badania techniczne czy ubezpieczenie pojazdu.

Kolejne zgłoszenie nadeszło wczoraj, z terenu gminy Włodawa. Informator zasugerował, że kierujący samochodem marki Fiat może być nietrzeźwy. Skierowani na miejsce mundurowi szybko zatrzymali wskazany pojazd. Ku ich zaskoczeniu, 22-letni kierowca był… trzeźwy. Badanie na obecność innych substancji psychoaktywnych w organizmie młodego mężczyzny również dało wynik negatywny. Za to wyszło na jaw, że 22-latek nie ma prawa jazdy. Jego towarzyszka podróży, 18-letnia właścicielka auta, również nie posiadała uprawnień do kierowania. W tej sytuacji samochód musiał zostać odholowany.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Pościg za Renault w Lublinie. Gdy kierowca wyjął maczetę padły strzały

Obaj kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Te zdarzenia stanowią przypomnienie dla wszystkich kierowców o konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a jednocześnie potwierdzają, że czujność obywateli może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Jeden komentarz do “Jeden bez prawa jazdy, drugi na podwójnym gazie. Obaj zatrzymani dzięki postawie obywateli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *