LublinWiadomości

Ul. Zorza w Lublinie zostanie rozbudowana. Miasto ogłosiło przetarg

Ruszyła procedura wyboru wykonawcy rozbudowy ul. Zorza, na odcinku od ul. Głuskiej do granicy Lublina. Celem inwestycji jest usprawnienie ruchu dla kierowców, rowerzystów i pieszych. Nowa infrastruktura ma być gotowa w drugiej połowie 2025 roku.

Rozpoczęcie długo oczekiwanej inwestycji w dzielnicy Głusk staje się rzeczywistością. Jak poinformował Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, właśnie ogłoszono przetarg na realizację tego przedsięwzięcia.

– To inwestycja długo oczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Głusk. Naszym celem jest stworzenie nowoczesnej infrastruktury, która umożliwi płynny ruch zarówno dla samochodów, jak i dla rowerzystów oraz pieszych – podkreśla Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Co dokładnie przewiduje projekt rozbudowy ul. Zorza?

Rozbudowa dotyczyć będzie odcinka o długości ok. 1170 m, od skrzyżowania z ul. Głuską do granic miasta. W projekcie zakładane jest zachowanie istniejącej trasy, jednak roboty budowlane przewidują poszerzenie obecnej jezdni o część działek sąsiednich. Po zakończeniu inwestycji ul. Zorza będzie miała dwie jezdnie, każda o szerokości 3,5 m, a także obustronne chodniki z kostki betonowej oraz dwukierunkową ścieżkę rowerową.

– Całość uzupełnią trzy zatoki autobusowe o długości peronu 20 m i szerokości 3 m. Inwestycja przewiduje również wykonanie zjazdów do posesji oraz dwóch bitumicznych wlotów dróg bocznych z chodnikami – informuje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Ważnym aspektem inwestycji jest także zapewnienie odpowiedniego odwodnienia drogi. W związku z tym zostanie wykonany kanał deszczowy, a także zdemontowana będzie istniejąca napowietrzna sieć oświetleniowa. W jej miejsce powstanie nowe oświetlenie uliczne. Na końcowy efekt wpłyną również przebudowane sieci uzbrojenia terenu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Przebudowa ul. Zana w Lublinie. Miasto ogłasza przetarg na opracowanie dokumentacji

Ulica Zorza w Lublinie poza granicami miasta kontynuuje swój bieg jako ul. Malwowa w kierunku ul. Józefa Franczaka „Lalka” oraz osiedla Felin.

Zainteresowane firmy mają czas do 6 września na składanie swoich ofert. Wybrany wykonawca będzie miał 22 miesiące na realizację inwestycji od momentu podpisania umowy. Cały projekt ma być zakończony w drugim półroczu 2025 roku.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Ul. Zorza w Lublinie zostanie rozbudowana. Miasto ogłosiło przetarg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *