LublinWiadomości

Przebudowa ul. Zana w Lublinie. Miasto ogłasza przetarg na opracowanie dokumentacji

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy ul. Zana na odcinku od ul. Nadbystrzyckiej do al. Kraśnickiej. Jest to niezbędny krok do uzyskania dofinansowania z unijnych funduszy.

Multimilionowa inwestycja w infrastrukturę drogową w Lublinie nabiera tempa. Zarząd Dróg i Mostów ogłosił właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Zana.

Prezydent Miasta Lublin, Krzysztof Żuk, wyjaśnił, że opracowanie tej dokumentacji to pierwszy etap, niezbędny do złożenia wniosku o dofinansowanie z Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2021-2027.

– Projekt określi dokładny zakres inwestycji oraz koszt jej realizacji – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

– Ulica Zana to droga powiatowa, klasy zbiorczej o długości około 2450 m. Przekrój ulicy jest jednojezdniowy z czterema pasami ruchu na odcinku od ul. Nadbystrzyckiej do ul. Krasińskiego, zaś z dwoma na fragmencie od ul. Krasińskiego do al. Kraśnickiej – dodaje Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

Inwestycja obejmować będzie przebudowę nawierzchni jezdni, wyznaczenie buspasów, budowę nowej sygnalizacji świetlnej, geometrii skrzyżowań oraz kanału technologicznego. Ponadto, planowane są prace nad oświetleniem drogowym, chodnikami, drogami rowerowymi, miejscami postojowymi oraz zatokami autobusowymi. Ważnym elementem będzie również remont przejścia podziemnego.

Otwarcie ofert na opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej oraz sprawowanie nadzorów autorskich zaplanowano na 11 września. Wybrana firma będzie miała 17 miesięcy na przygotowanie dokumentacji od daty podpisania umowy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Remont ulicy Wojciechowskiej. Do końca sierpnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu

Realizacja inwestycji rozpocznie się po uzyskaniu środków zewnętrznych dostępnych na projekty związane z rozwojem mobilności miejskiej w perspektywie finansowej 2021-2027.

Przebudowa ul. Zana ma na celu nie tylko poprawę jakości podróżowania dla mieszkańców Lublina, ale także usprawnienie komunikacji miejskiej oraz zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

przebudowa ul. Zana
fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Przebudowa ul. Zana w Lublinie. Miasto ogłasza przetarg na opracowanie dokumentacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *