LublinWiadomości

Remont ulicy Wojciechowskiej. Do końca sierpnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu

Od środy, 2 sierpnia, mieszkańcy Lublina muszą zacisnąć zęby i przygotować się na dodatkowe utrudnienia na drogach. W związku z budową nowej ulicy Bliskiej, ul. Wojciechowska zostanie tymczasowo poddana reorganizacji ruchu drogowego.

W ciągu najbliższego miesiąca, na odcinku ul. Wojciechowskiej w obrębie istniejącego skrzyżowania, będą prowadzone prace remontowe. Ulica w tym miejscu zostanie całkowicie zamknięta dla większości pojazdów, jednak mieszkańcy oraz komunikacja miejska będą mogli korzystać z drogi dwukierunkowej o szerokości do 5,5 metra.

– W I etapie robót budowlanych na ul. Wojciechowskiej przewidziano wykonanie przebudowy infrastruktury podziemnejposzerzenia jezdni po stronie zakładów Polfa S.A oraz budowę chodników i zjazdów – mówi Justyna Góźdź z lubelskiego Ratusza.

W dzielnicy Szerokie trwa budowa nowej ul. Bliskiej. Będzie to droga o nawierzchni bitumicznej o szerokości 6 metrów, z chodnikami o szerokości 2 metry po obu stronach. Dodatkowo przewidziano miejsce do zawracania na końcu ulicy oraz 14 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych.

– Powstanie również połączenie piesze w postaci schodów z pochylnią dla osób z niepełnosprawnościami, łączące ul. Bliską z ul. Nałęczowską – mówi rzeczniczka lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uczniowie na wakacjach, a w lubelskich szkołach i przedszkolach intensywne remonty

Wykonawca, Konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. i Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie, zapewnia również budowę oświetlenia, kanalizacji wodociągowej i sanitarnej.

Cała inwestycja, której koszt wynosi ponad 17,8 mln zł, ma zakończyć się w styczniu 2024 r.

fot. Google Street View

Jeden komentarz do “Remont ulicy Wojciechowskiej. Do końca sierpnia kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *