Na sygnalePuławyWiadomościZ regionu

Małżonkowie z Puław aresztowani za sutenerstwo

Policja z Komendy Wojewódzkiej w Lublinie zatrzymała małżeństwo z powiatu puławskiego, które prowadziło wyjątkowo „lukratywny” interes. Przypuszczalnie od 2013 roku para czerpała zyski z cudzego nierządu. 67-letni mężczyzna i jego 52-letnia małżonka traktowali sutenerstwo jako stałe źródło swojego utrzymania. 

Jak ustalili śledczy z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, małżonkowie czerpali korzyści z cudzego nierządu, traktując go jako stałe źródło dochodu. Sprawa nie jest nowa – pierwsze wątki prowadzą do 2013 roku.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w okresie od 2013 roku do lipca br. udostępniali pokoje mieszkalne, ułatwiając w ten sposób kobietom świadczenie usług, z czego czerpali korzyści majątkowe – mówi aspirant Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

W piątek, małżeństwo zostało doprowadzone do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej.

Nie tylko musieli stawić czoła oskarżeniom o sutenerstwo, ale także temu, że zarabiali na nim od lat. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze – dozór policji, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju i odebranie paszportów. Dodatkowo na 67-letniego mężczyznę nałożono zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług hotelarskich.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Myślała, że pomaga służbom w akcji. Straciła 200 tysięcy złotych

Para czeka teraz na proces sądowy. Jeżeli zostaną uznani za winnych, grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Na razie pozostają pod ścisłym dozorem policji. Wygląda na to, że „biznes” małżeństwa z powiatu puławskiego dobiegł końca.

para oskarżona o sutenerstwo
fot. Policja

Jeden komentarz do “Małżonkowie z Puław aresztowani za sutenerstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *