Piłka nożnaSport

Motor pokonał Lechię Gdańsk 1:0 w wyjazdowym spotkaniu, choć początkowo mało kto na to stawiał. Tym samym żółto-biało-niebiescy zapewnili sobie pozycję lidera Fortuna I Ligi. Szalę zwycięstwa przechylił jedyny, decydujący gol zdobyty w doliczonym czasie gry przez niewątpliwego bohatera tego spotkania, Bartosza Wolskiego.

Od początku spotkania na boisku intensywnie działał Luis Fernandez, który w 12 minucie przeprowadził niebezpieczną akcję na prawym skrzydle, jednak Łukasz Budziłek skuteczenie interweniował, odbijając piłkę na rzut rożny.

Choć Motor stopniowo przejmował inicjatywę, groźnych sytuacji ze strony gospodarzy nie brakowało. Świetne podanie Dominika Piły wydawało się zapowiadać problem dla bramki Motoru, ale ostatecznie to on sam oddał piłkę, którą przejął Piotr Ceglarz. Pomocnik Motoru zagrał jednak zbyt mocno do Michała Króla.

Kibice odpalając race na trybunach wymusili krótką przerwę w grze. Mimo krótkiego oddechu, Lechia zaczęła dominować przyjezdnych, choć większość jej akcji kończyła się w okolicach pola karnego Motoru Lublin.

Po godzinie gry nadszedł czas na analizę VAR. Filip Wójcik z Motoru upadł na murawę, ale sędzia nakazał grać dalej, nie dopatrując się kontaktu z rywalem.

W 77 minucie, wydawało się, że Lechia będzie kontrolować mecz aż do końca. Zarówno Rifet Kapić, jak i Jan Biegański, strzelali nieco nad poprzeczką, a na drugim końcu boiska Bartosz Brzęk skutecznie bronił.

Jednak jedna akcja zadecydowała o wyniku meczu. Mariusz Rybicki skutecznie przeprowadził piłkę lewym skrzydłem, a następnie wystawił ją Bartoszowi Wolskiemu, który zaskoczył bramkarza rywali strzałem tuż przy słupku. Wolski, który zadebiutował na boisku zastępując Kamila Wojtkowskiego, okazał się być niespodziewanym bohaterem spotkania, ostatecznie dając Motorowi zwycięstwo 1:0.

Po dwóch rundach rozgrywek Motor, jako beniaminek, ma na koncie sześć punktów i zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Fortuna I ligi. W następnej kolejce drużyna Goncalo Feio spotka się u siebie z GKS Katowice. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 15:00. Możemy spodziewać się kolejnych emocji!

Lechia Gdańsk – Motor Lublin 0:1 (do przerwy 0:0)

Lechia Gdańsk: Mikułko – Piła, Brzęk, Neugebauer, Kałahur, Diabate, Szczepański (72 Kapić), Biegański, Luis Fernandez, Sezonienko (72 Conrado), Zjawiński.

Motor Lublin: Budziłek – Wójcik, Szarek, Rudol (46 Zbiciak), Luberecki, M. Król, Scalet (76 Lis), Wojtkowski (46 Wolski), R. Król, Ceglarz (72 Rybicki), Wełniak (57 Śpiewak).

Bramka: B. Wolski (90+2).

Żółte kartki: Fernandez, Piła – Rudol, R.Król, Śpiewak.

Jeden komentarz do “Motor wygrywa na wyjeździe z Lechią Gdańsk i po dwóch kolejkach jest liderem tabeli Fortuna I ligi!