LublinWiadomości

Rozbudują ul. Zorza za 19,5 mln zł. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Oczekiwana przez mieszkańców dzielnicy Głusk inwestycja związana z rozbudową ul. Zorza nabiera tempa. Miasto właśnie podpisało umowę ze świeżo wyłonionym wykonawcą – firmą Strabag, wycenioną na ponad 19,5 mln zł. Projekt realizowany na odcinku od ul. Głuskiej do granic miasta ma być zakończony w drugim półroczu 2025 roku.

Podpisana umowa dotyczy kompleksowej rozbudowy ul. Zorza na odcinku o długości około 1170 metrów. Zakres robót będzie obejmować nie tylko rozbudowę samej jezdni, ale także budowę nowych chodników, zjazdów do posesji oraz trzech zatok autobusowych. Inwestycja przewiduje również modernizację sieci uzbrojenia, budowę kanalizacji deszczowej czy oświetlenia ulicznego.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Ul. Zorza w Lublinie zostanie rozbudowana. Miasto ogłosiło przetarg

Projekt zakłada zachowanie istniejącej trasy ulicy. Budowa odbywać się będzie w zakresie obecnego pasa drogowego, poszerzonego o część wydzielonych działek sąsiednich. W planach jest również dwukierunkowa bitumiczna ścieżka rowerowa, co z pewnością ucieszy miłośników jednośladów.

Kluczową częścią inwestycji jest wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań w zakresie odwodnienia i oświetlenia. Budowa nowej sieci kanalizacji deszczowej sprawi, że ul. Zorza będzie mniej podatna na zalegające wody podczas intensywnych opadów deszczu. Dodatkowo, zostanie zdemontowana istniejąca napowietrzna sieć oświetlenia, a na jej miejsce pojawi się nowoczesne oświetlenie LED.

Co dalej ?

W najbliższych dniach miasto planuje podpisanie kolejnych dwóch umów drogowych. Rozstrzygnięto już przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy ul. Zana na całym odcinku, czyli od ul. Nadbystrzyckiej do al. Kraśnickiej. Miasto chce zrealizować tę inwestycję przy wsparciu środków z Unii Europejskiej. Najpierw jednak, za kwotę 1,83 mln zł, spółka Mosty Katowice opracuje kompletną dokumentację projektową. Ma na to 17 miesięcy.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Miasto ogłasza przetarg na budowę przedłużenia ul. Węglarza. Kiedy pojedziemy nową trasą?

Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie ogłosił ponadto przetarg na realizację nowej drogi na ul. Sławinek. Inwestycja ta obejmie budowę jednojezdniowej drogi z obustronnymi chodnikami wraz z infrastrukturą towarzyszącą na odcinku około 600 m, od drogi serwisowej wzdłuż ul. Willowej do ul. Północnej. Otwarcie ofert zaplanowano na przyszły czwartek, 19 października, a wybrany wykonawca na zbudowanie nowej infrastruktury, będzie miał 18 miesięcy.

ul. Sławinek
fot. Miasto Lublin | ul. Sławinek

3 komentarze do “Rozbudują ul. Zorza za 19,5 mln zł. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *