LublinWiadomości

Lublin stawia na bezpieczeństwo pieszych

W Lublinie rusza ambitny program mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Z myślą o pieszych przebudowana ma zostać również kładka nad ul. Filaretów.

W dążeniu do zwiększenia bezpieczeństwa pieszych, Lublin podjął decyzję o wprowadzeniu szeregu udogodnień na wybranych przejściach dla pieszych. Azyle, wyświetlacze prędkości i inne elementy uspokojenia ruchu zagoszczą na kluczowych przejściach dla pieszych. Działania te realizowane będą przez PRD Lubartów za kwotę blisko 657 tys. zł. Inwestycje objąć mają tereny wokół ulic: Zemborzyckiej, Wileńskiej, Zana, al. Witosa, Krańcowej i Nałęczowskiej.

Projekt noszący nazwę „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych w mieście Lublin” uzyskał wsparcie finansowe w wysokości niemal 400 tys. zł. Fundusze te pochodzą środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Kompletne zakończenie i rozliczenie projektu przewiduje się na grudzień bieżącego roku.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Rozbudują ul. Zorza za 19,5 mln zł. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Ale to nie wszystko. Lublin nie rezygnuje również z przebudowy kładki nad ul. Filaretów. Zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej pozwoliły na ponowne ogłoszenie przetargu na realizację tego zadania. Prace obejmować będą wymianę płyty pomostu, balustrad, odwodnienie oraz konserwację i zabezpieczenie antykorozyjne stalowej konstrukcji. Termin realizacji to 9 miesięcy od podpisania umowy, a otwarcie ofert przewidziano na 24 października.

fot. Google Street View

Jeden komentarz do “Lublin stawia na bezpieczeństwo pieszych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *