EdukacjaWiadomościZ kraju i ze świata

Wypadki drogowe – Wakacje 2023. Policja publikuje interaktywną mapę

Jest to już 5. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023”. Podobnie jak w poprzednich latach, Policja stara się zwrócić uwagę na problem wypadków drogowych w trakcie sezonu wakacyjnego.

Na interaktywnej mapie Polski można zobaczyć liczbę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, informacje o zdarzeniach (takie jak lokalizacja, ogólna liczba ofiar, rodzaj uczestnika ruchu drogowego i rodzaj zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Regularne aktualizacje mapy mają na celu uświadomienie skali tragedii, do których dochodzi na polskich drogach.

Publikacja mapy ma skłonić użytkowników dróg do refleksji oraz zwrócić uwagę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego. Każdy punkt zaznaczony na mapie kryje w sobie ludzką tragedię. Organizatorzy projektu chcą podkreślić, że każde zignorowanie przepisów, brawura, senność czy zmęczenie mogą być przyczyną tragicznych zdarzeń na drodze.

Projekt „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023” ukierunkowany jest nie tylko na informowanie społeczeństwa o tragicznych konsekwencjach wypadków drogowych, ale również edukację i podnoszenie świadomości na temat bezpiecznego zachowania na drodze. Policja zachęca wszystkich do korzystania z mapy i dołączenia do dyskusji na temat poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Powiat Biłgorajski: Tragiczny wypadek w Okrągłem – Policja apeluje o ostrożność na drodze

Pamiętajmy, że dbałość o przestrzeganie przepisów drogowych oraz rozwaga za kierownicą to kluczowe czynniki w zapewnieniu bezpieczeństwa na drodze.

Mapa „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2023”:

4 komentarze do “Wypadki drogowe – Wakacje 2023. Policja publikuje interaktywną mapę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *