LublinWiadomości

Miasto Lublin przyznało nagrody w dziedzinie sportu za rok 2022

Kacper Stokowski oraz Zbigniew Furman to tegoroczni laureaci Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu. Uroczyste wręczenie wyróżnień odbyło się 22 czerwca podczas ostatniej, przed przerwą wakacyjną, sesji Rady Miasta.

Kacper Stokowski został uhonorowany Nagrodą Miasta Lublin dla zawodników osiągających najlepsze wyniki sportowe w 2022 roku . Młody pływak reprezentujący Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie może pochwalić się wspaniałymi osiągnięciami. Zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Seniorów w pływaniu na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Ponadto, na Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, Stokowski zdobył dwa srebrne medale. Jeden z nich był w konkurencji 100 m stylem grzbietowym, a drugi w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym.

Zbigniew Furman został laureatem Nagrody Miasta Lublin dla trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej oraz przyczyniających się do osiągania wysokich wyników sportowych przez zawodników. Furman otrzymał to wyróżnienie za pełne zaangażowanie w rozwój sportu w Lublinie oraz za szerzenie zasad fair play w rywalizacji sportowej. Jego praca jako trenera przyczyniła się do sukcesów sportowych wielu zawodników w Lublinie.

– Serdecznie gratuluję tegorocznym laureatom Nagród Miasta Lublin w dziedzinie sportu. Te wyróżnienia to uhonorowanie ich ciężkiej pracy oraz wyraz wdzięczności za zaangażowanie na rzecz rozwoju lubelskiego sportu. Dziękuję za dostarczanie nam niezapomnianych emocji oraz wkład w promocję aktywności fizycznej wśród mieszkańców i mieszkanek naszego miasta – powiedział Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.

Obaj laureaci zostali nagrodzeni kwotą 20 tys. zł brutto za swoje osiągnięcia. Nagrody Miasta Lublin w dziedzinie sportu są przyznawane na podstawie rekomendacji Kapituły Nagród od 2011 roku. To ważne wyróżnienie stanowi uznanie dla sportowców i trenerów, którzy przyczyniają się do rozwoju sportu w Lublinie i reprezentują miasto na arenie krajowej i międzynarodowej.

Gratulujemy Kacprowi Stokowskiemu i Zbigniewowi Furmanowi ich zasłużonych nagród i życzymy im wielu dalszych sukcesów w przyszłości.

>>>CZYTAJ TAKŻE: Rada Miasta Lublin udzieliła absolutorium Prezydentowi Krzysztofowi Żukowi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *