FestiwaleKultura

Lubelskie święto literatury dziecięcej. Oto, co czeka nas na festiwalu Ojce i Dziatki (program)

Nie przegap najważniejszego wydarzenia roku dla młodych czytelników i ich rodzin! Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki otwiera swoje drzwi w Centrum Spotkań Kulturalnych w Lublinie, zapraszając wszystkich do wspólnego czerpania z literatury.

Jeżeli zastanawiacie się, jak spędzić czas z najmłodszymi, mamy dla Was dobrą wiadomość. Lublin już w tym tygodniu stanie się areną literackiego święta dla całych rodzin. Festiwal Ojce i Dziatki jest nie tylko miejscem promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. To inicjatywa, która podkreśla rolę rodziny w kształtowaniu pozytywnych nawyków i rozwijaniu pasji do literatury. Książki mają tu być nie tylko rozrywką, ale i inspiracją do głębokich, wartościowych rozmów.

Ale to nie wszystko. Festiwal poszerza swoją działalność również poza granice Lublina, angażując miasta partnerskie. Jest to odpowiedź na potrzeby seniorów, dla których przemieszczenie do większych ośrodków może stanowić przeszkodę. Dzięki temu wnuczęta i dziadkowie mogą wspólnie celebrować miłość do literatury niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jedną z najbardziej wyczekiwanych atrakcji tegorocznej edycji będzie wystawa „Dzieciaki. Janusz Stanny. Ilustracje”. Wydarzenie to będzie uzupełnione multimedialnym pokazem, który przeniesie nas w świat dziecięcej wyobraźni. Oczywiście, nie zabraknie również warsztatów z ilustratorami, spotkań z autorami oraz różnorodnych gier i zabaw.

Festiwal ma ambicję łączenia pokoleń i kultur. To miejsce, gdzie każdy odnajdzie coś dla siebie – od rozmów o ważnych życiowych tematach, po twórcze działania i zabawy. Dla tych, którzy nie są jeszcze przekonani do świata literatury, festiwal stawia na interaktywne formy prezentowania książek, aby zainteresować nawet najmłodsze i najbardziej nieśmiałe osoby.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Paulina Potocka: Czołowa polska stand-uperka wystąpi w lubelskim Zgrzycie

Ojce i Dziatki to festiwal dla każdego, kto chce świętować mądrze i odkrywać literaturę na nowo. Zainteresowane osoby mogą wziąć udział w Ostrym Dyżurze Literackim oraz w wielu innych atrakcjach, które czekają na festiwalowych gości.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji, żeby zgłębić świat literatury i spędzić czas z rodziną w jednym z najbardziej kreatywnych miejsc na mapie Polski!

Zapisy na wydarzenie możliwe są poprzez link na stronie festiwalowej www.festiwalliteraturydzieciecej.pl.

PROGRAM:

21.09 (czwartek)
16.00 – Panel dyskusyjny dla rodziców i edukatorów: „Odczytanie potrzeb dzieci i młodzieży – NGO w dialogu na rzecz edukacji”

18.00 – Wernisaż wystawy „DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje” z oprowadzaniem kuratorskim i widowiskiem multimedialno-muzycznym

22.09 (piątek)
18.00 – Żywe obrazy. Warsztaty z animacji poklatkowej dla młodzieży – prowadzenie INTERMEDIATEKA

23.09 (sobota)
10.00 – Czytanie pełne skarbów – zajęcia sensoryczne dla dzieci wysoko wrażliwych z Małgorzatą Swędrowską

11.30 – Masz prawo być sobą! – warsztat psychologiczno-plastyczny z Agnieszką Waligórą i Urszulą Młodnicką

13.00 – MAPAJA – warsztat plastyczny z Niką Jaworowską-Duchlińską | Ojce i Dziatki

15.30 – Ostry dyżur literacki w Sklepiku Kulturalnym CSK | Ojce i Dziatki

24.09 (niedziela)
10.00 – Pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci młodszych 6+ | Ojce i Dziatki

11.00 – Pokaz filmów krótkometrażowych dla dzieci starszych 9+ | Ojce i Dziatki

14.00 – Finał: Co się dzieje w twoim ciele? – spotkanie z Bogusiem Janiszewskim | Ojce i Dziatki

30.09 (sobota)
16.00 – Wydarzenie specjalne – spotkanie z Katarzyną Stanny z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „DZIECIAKI. Janusz Stanny. Ilustracje”

17.00 – Sztuka site specific – warsztaty 11 + dla młodzieży z tworzenia instalacji multimedialnych prowadzenie INTERMEDIATEKA

fot. materiały organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *