KoncertyKultura

Muzyka ponownie połączy pokolenia

Miasto zaprasza na koncert Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej, która zaprezentuje najpiękniejsze utwory przedwojennych artystów. Wydarzenie odbędzie się w 16 czerwca w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie.

Mieszkańcy Lublina będą mieli okazję wziąć udział w kolejnym międzypokoleniowym koncercie.
Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 16:00 w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie przy ul. Berylowej 7.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wystartował Sezon Lublin 2024

Usłyszymy m.in. popularne na początku XX wieku walce, tanga, foxtroty, rumby i slow-foxy oraz piosenki Adama Astona, braci Goldów czy Hanki Ordonówny. Swoje interpretacje niezapomnianych utworów zaprezentuje Warszawska Orkiestra Sentymentalna. Zespół, który zadebiutował w 2015 roku na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia, popularyzuje muzykę okresu międzywojennego, sprawiając, że kompozycje sprzed prawie 100 lat są świetnie odbierane przez publiczność w każdym wieku.

– Serdecznie zachęcam do udziału w kolejnym zaplanowanym przez Miasto koncercie, zorganizowanym z myślą o wszystkich mieszkankach i mieszkańcach Lublina. Tym razem podczas spotkania usłyszymy przeboje przedwojennych artystów warszawskich kabaretów, dancingów czy rewii i poczujemy duch dawnej stolicy – mówi Anna Augustyniak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Czerwiec z fontanną multimedialną

Udział w koncercie jest bezpłatny, jednak wcześniej trzeba zaopatrzyć się w wejściówkę.

– Odbiór nieodpłatnych zaproszeń będzie możliwy od poniedziałku , 10 czerwca, w godzinach od 8:00 do 15:00 w siedzibie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin przy ul. Leszczyńskiego 23 – informuje Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *