KulturaLublin

Noc Kultury 2023. Przemiana Lublina w Krainę Sztuki i Natury

Noc Kultury ponownie zawita do Lublina. Już po raz 17. uliczki Starego Miasta przemienią się w magiczne i niepowtarzalne miejsce, gdzie sztuka spotka się z naturą. Termin festiwalu został ustalony na 3 i 4 czerwca 2023 roku, a organizatorzy obiecują, że tegoroczna edycja będzie niezwykle fascynująca i zaskakująca.

Noc Kultury to festiwal, który przenosi sztukę do przestrzeni ulicznej, nadając miastu zupełnie nowy wymiar. W ciągu kilku godzin Lublin stanie się areną artystyczną, gdzie wszystko może się zdarzyć. Jednym z najbardziej intrygujących wydarzeń festiwalowych będzie transformacja miasta przez dziką roślinność. Ulice zostaną opanowane przez kwiaty, a zapomniane podwórka i bramy staną się domem dla grzybów. Liczne instalacje artystyczne zaskoczą oryginalną formą i przeniosą uczestników w baśniową krainę.

Za kulisami Nocy Kultury

Na 2 czerwca w godzinach 18:00-19:00 organizatorzy przewidzieli wyjątkową atrakcję. Po raz pierwszy będzie można wziąć udział w „nocokulturowym” spacerze dzień przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy. Jest to zupełna nowość w programie festiwalu. Podczas tej wyjątkowej wycieczki nie wszystko będzie jeszcze gotowe, co dodaje jej niewątpliwego uroku.

Organizatorzy zachęcają do skosztowania niezwykłej atmosfery Nocy Kultury na wczesnym etapie przygotowań. Spacer od kuchni to okazja do odkrycia garści anegdot i ciekawostek, których nie znajdziecie w programie festiwalu. Waszą przewodniczką będzie Kinga Witkowska-Mirosław, która podzieli się tajemnicami i kulisy organizacji tego wyjątkowego wydarzenia.

Kilka atrakcji Nocy Kultury z ograniczoną ilością miejsc

Warto zaplanować swój udział w Nocy Kultury, gdyż program festiwalu oferuje ponad setkę różnorodnych wydarzeń. Co więcej, wszystkie atrakcje są dostępne za darmo. Jednak kilka z nich wymaga rezerwacji bezpłatnej wejściówki, aby zapewnić komfort uczestnikom. Rezerwacje będą przyjmowane online na stronie nockultury.pl od piątku 26 maja, od godz. 11:00. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Jeśli uda się zarezerwować wejściówki, można będzie je odebrać w Punkcie Informacyjnym Nocy Kultury na placu Łokietka. Odbiór będzie możliwy 2 czerwca w godzinach 17:00-20:00 oraz 3 czerwca w godzinach 12:00-18:00. Jeśli nie uda się zarezerwować wejściówki pozostaje lista rezerwowa. Organizatorzy będą kontaktować się z osobami z listy w przypadku zwolnienia się miejsc.

Najbardziej magiczna w roku noc w Lublinie

Noc Kultury to nie tylko festiwal sztuki, ale także okazja do odkrycia i docenienia piękna Lublina.

Podczas tej magicznej nocy zapomniane miejsca, ludzie, słowa, obrazy i drzewa powracają do życia. Sztuka ożywia zapomniane zakątki miasta, nadając im nowe znaczenie. Bramy stają się świetlistymi instalacjami, a place i skwery scenami teatralnymi.

Uczestnicy festiwalu mają okazję odkryć Lublin na nowo lub po raz pierwszy.

Noc Kultury to niezwykła eksplozja wydarzeń artystycznych, która odbywa się na ulicach, placach i zaułkach Starego Miasta i Śródmieścia w Lublinie. Tysiące uśmiechniętych ludzi spacerują pięknymi uliczkami w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń.

Festiwal to również spotkanie artystów, animatorów i różnych środowisk kulturalnych, które tworzą niepowtarzalną atmosferę tego wieczoru.

Podobnie jak w poprzednich latach, Noc Kultury skupi się głównie na Starym Mieście, które stanie się sercem wydarzeń. Warto zauważyć, że w trakcie festiwalu nie można wjechać samochodem na teren Starego Miasta. Organizatorzy zachęcają do dotarcia na festiwal pieszo, rowerem lub komunikacją zbiorową, aby w pełni cieszyć się niepowtarzalną atmosferą.

Organizatorzy zachęcają do zapoznania się z programem i rezerwacji miejsca w niezapomnianej podróży po sztuce i naturze. To doskonała okazja, aby odkryć Lublin na nowo i doświadczyć czegoś wyjątkowego.

Wszystkie wydarzenia w programie Nocy Kultury są bezpłatne.

Pełny program Nocy Kultury 2023 dostępny pod tym linkiem.

Organizatorem festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie.

Festiwal realizowany jest przy wsparciu Miasta Lublin w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *