Pierwszy tydzień lutego pod znakiem kina w lubelskim CK
W lutym CK w Lublinie bierze zdecydowany kierunek na kino. W repertuarze znajdziemy dokumenty, dramaty, historie zwariowane jak i te o zwykłych ludziach.
Kinoteatr projekt proponuje widzom zabawę w postaci nowego cyklu czyli „Benshi typuje”. Z okazji zbliżającej się gali rozdania Oscarów organizatorzy cyklu zaprezentują widzom swoje własne typy. W lutym w repertuarze kina CK możemy się więc spodziewać produkcji nominowanych reżyserów oraz tych, które w tym roku walczą o nagrodę.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Fryderyk Chopin, Józef Piłsudski i Jerzy Waldorff w Kazimierzu Dolnym
Pierwsza propozycja to „Nebraska” Alexandra Payne’a, który aktualnie ma bardzo duże szanse powalczyć o statuetki ze swoim „Przesileniem zimowym”.
Olivier Nakache i Éric Toledano, twórcy przebojowych francuskich „Nietykalnych”, powrócą z kolei z komedią o dwóch takich, co żyli ponad stan i zadłużyli się po uszy. Natomiast zbudowane z serii pomyłek „Będzie lepiej” to krzepiąca opowieść o spotkaniu dwóch odmiennych światów, urokliwy eko-romans i błyskotliwa satyra na współczesny konsumpcjonizm.
O tym, że kierunek na kino to dobry kierunek można przekonać się również podczas seansu islandzko-estońskiej produkcji „Matka siedzi z tyłu”. Opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu zmarłemu w ostatniej podróży została tu przefiltrowana przez pełną czarnego humoru, skandynawską wrażliwość. W efekcie powstał film będący idealnym połączeniem czarnej komedii i kina drogi.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Nauka o… KSU wystąpi w lubelskim Zgrzycie
W lutym w ramach serii filmów z cyklu Kino 5 zmysłów, będziemy mogli zobaczyć „Świat po pracy”, produkcję szwedzkiego mistrza dokumentu. W XXI wieku samo pojęcie „pracy” pod wieloma względami się rozpada. To idealna sytuacja dla reżysera Erika Gandiniego, który podróżuje po całym świecie i wnikliwie, z egzystencjalnym humorem bada, co oznacza dziś słowo „praca” i czy w ogóle ma ono jeszcze dla nas jakieś znaczenie. Seans będzie poszerzony o narzędzia dostępności: audiodeskrypcję i napisy rozszerzone.
Bilety dostępne w kasie CK oraz online. Więcej informacji na ck.lublin.pl
fot. materiały prasowe
Pingback: Jak płakać w miejscach publicznych
Pingback: W kinie w Lublinie. Filmowe propozycje na luty w cyklu Miasto movie