ImprezyKulturaWiadomości

Rodzinny Piknik Europejski w Urzędowie

Już w najbliższą sobotę, 8 lipca na Rynku Miejskim w Urzędowie odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski. Strefa gier i zabaw, występy muzyczne i taneczno-akrobatyczne, pokazy z użyciem sprzętu ratowniczo-gaśniczego, to tylko niektóre z przewidzianych atrakcji. Wydarzenie, którego celem jest promocja Funduszy Europejskich w lokalnych społecznościach, zainauguruje cykl pikników europejskich w województwie lubelskim.

Dla osób, które pragną połączyć naukę z zabawą, przygotowano wiele interaktywnych atrakcji. W strefie gier i zabaw animatorzy poprowadzą quizy, konkursy i zabawy związane z Unią Europejską. Będzie można również sprawdzić swoją wiedzę na temat UE oraz wziąć udział w warsztatach z nowych technologii.

Nie zabraknie także atrakcji muzycznych i taneczno-akrobatycznych. Na scenie pojawią się liczni artyści, jak Orkiestra Dęta OSP Urzędów, artyści Teatru Muzycznego w Lublinie, Miłosz Bachonko z recitalem akordeonowym, Symcha Keller i Przyjaciele, zespół dziecięcy Wesołe Nutki oraz młodzi artyści z Urzędowa, którzy zaprezentują swoje umiejętności taneczno-akrobatyczne. Piknik zakończy występ lokalnego zespołu muzycznego Kapela Janka, który zapewni muzyczną rozrywkę do późnych godzin wieczornych.

Dla dzieci będą dmuchańce, kącik plastyczny, modelowanie balonów, malowanie buziek oraz tatuaże brokatowe. Obecność oficjalnej maskotki Unii Europejskiej, Syriusza, dodatkowo umili czas najmłodszym uczestnikom pikniku.

W strefie unijnej będzie można skonsultować się z pracownikami Europe Direct, Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich i Punktów Kontaktowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie. Specjaliści odpowiedzą na pytania dotyczące funduszy europejskich.

Lokalni wystawcy, w tym Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Urzędów, również przygotują swoje stoiska, na których zaprezentują regionalne wyroby. Z kolei służby mundurowe zaprezentują pojazdy służbowe, w tym policyjne motocykle.

Wielbicieli akcji ratowniczo-gaśniczych z pewnością zainteresują pokazy z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego. Natomiast w punkcie medycznym będzie można sprawdzić ciśnienie oraz zobaczyć pokazy pierwszej pomocy.

Podczas Rodzinnego Pikniku Europejskiego nie zabraknie możliwości wsparcia potrzebujących. Wolontariusze Caritas Archidiecezji Lubelskiej przeprowadzą zbiórkę pieniędzy na rzecz uchodźców z Ukrainy.

W trakcie pikniku będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcia w fotobudce z przygotowanymi na tę okazję unijnymi gadżetami. Pojawią się również postacie z bajek. Na miejscu obecny będzie też klaun oraz szczudlarz.

Rodzinny Piknik Europejski rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa do 21:00. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, współorganizatorem Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski, a partnerem Ośrodek Kultury w Urzędowie.

Rodzinny Piknik Europejski
fot. Urząd Marszałkowski Woj. Lubelskiego

Jeden komentarz do “Rodzinny Piknik Europejski w Urzędowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *