KulturaWystawy

Wystawa „Kadry lubelskie” Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz

„Kadry lubelskie” autorstwa lubelskiego artysty Tymoteusza Toczyńskiego, to nowa wystawa, którą można podziwiać w lubelskiej Galerii Ratusz.

W przestrzeni Ratusza zaprezentowano 23 obrazy artysty. Eksponowane prace to pejzaże utrzymane w żywej, bogatej kolorystyce, przedstawiające głównie kadry ze Starego Miasta oraz najbardziej znane lubelskie zabytki.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Wszystko zostaje w rodzinie”. Wystawa fotografii Natalii Wysockiej-Bodziak

Autorem wystawy jest urodzony w Lublinie artysta, Tymoteusz Toczyński, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie i Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie na kierunku projektowanie graficzne.

Na co dzień zajmuje się malarstwem tradycyjnym, projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, fotografią, modelowaniem 3D oraz szeroko pojętym designem. Zainteresowanie architekturą znajduje odzwierciedlenie w twórczości malarskiej artysty.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wernisaż wystawy „Nie tylko białe obrazy” w Galerii Białej

Wystawę „Kadry lubelskie” autorstwa Tymoteusza Toczyńskiego można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do końca lutego, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30.

Ponadto na środę, 28 lutego, o godz. 16:30 zaplanowano finisaż wystawy.

Wystawa Kadry lubelskie Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz
fot. materiały prasowe

2 komentarze do “Wystawa „Kadry lubelskie” Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *