LublinNa sygnaleWiadomości

18-letni Lublinianin odpowie za ucieczkę przed policją. Grozi mu do 5 lat więzienia

Młody Lublinianin piątkowy dzień rozpoczął od zakupu motocykla, a skończył na policyjnym komisariacie. Nieposiadający uprawnień do kierowania jednośladem 18-latek, odpowie za ucieczkę przed policją i szereg wykroczeń drogowych.

Wszystko zaczęło się w piątek wieczorem na ulicy Piłsudskiego w Lublinie, gdy policjanci ruchu drogowego dostrzegli amatora jednośladów wyraźnie niezdolnego do przestrzegania reguł bezpieczeństwa na drodze.

– Gdy policjanci wydali mu polecenia do zatrzymania, mężczyzna zaczął uciekać – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Pościg za młodzieńcem trwał przez kilka kilometrów. Mimo używania przez policję sygnałów świetlnych i dźwiękowych, 18-latek kontynuował swoją ucieczkę, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.

Sytuacja zakończyła się w miejscowości Tomaszowice, gdzie młodzieniec stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił się. Następnie 18-latek wznowił ucieczkę pieszo przez pole, jednak po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Chotyłowie. Nie żyje kierowca motocykla

Jak ustalili policjanci, chłopak był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. – Jak wyjaśnił, tego samego dnia kupił motocykl i wybrał się na jazdę próbną – informuje rzecznik lubelskiej policji.

18-latek usłyszy zarzuty w związku z ucieczką przed policja. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Na młodego mieszkańca Lublina czekają także konsekwencje popełnionych przez niego wykroczeń drogowych.

2 komentarze do “18-letni Lublinianin odpowie za ucieczkę przed policją. Grozi mu do 5 lat więzienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *