sobota, 27 czerwca, 2026
LublinNa sygnaleWiadomości

Brutalny rozbój na Sławinku. Dwaj napastnicy trafili do aresztu

Dwaj mężczyźni w wieku 29 i 34 lat odpowiedzą za brutalny rozbój na mieszkańcu Lublina. Swoją ofiarę zwabili do mieszkania, gdzie dotkliwie pobili przy użyciu pałki teleskopowej z paralizatorem i kastetu. Ich łupem padł telefon i prawo jazdy. Teraz grozi im do 20 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę wieczorem w jednym z mieszkań na lubelskim Sławinku. Poszkodowany 35-latek poinformował policję, że został zwabiony do lokalu przez znajomego. Wkrótce do mieszkania wszedł drugi mężczyzna, który niespodziewanie rzucił się na niego z pałką teleskopową wyposażoną w paralizator i kastetem. Napastnik był wyjątkowo brutalny – pokrzywdzony po całym zajściu trafił pod opiekę lekarzy.

Do akcji od razu wkroczyli kryminalni z „piątki”. Funkcjonariusze błyskawicznie wytypowali sprawców i zatrzymali ich jeszcze tego samego dnia.

Obaj mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Teraz grozi im nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *