Lublin

DJ Wika zagra dla lubelskich seniorów

Lublin zaprasza seniorki i seniorów na bal karnawałowy, który poprowadzi DJ Wika, jedna z najbardziej znanych didżejek i zdecydowanie najbardziej znana DJ – „seniorka” w Polsce. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 12 lutego, w Hotelu Mercure Lublin Centrum. Akcja jest realizowana przez Miasto w ramach cyklu Aktywny Senior.

Bal Seniora, który rozpocznie się w poniedziałek, 12 lutego, o godz. 17.00 w Hotelu Mercure Lublin Centrum przy Al. Racławickich 12, poprowadzi Wirginia Szmyt, szerzej znana jako DJ Wika.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Klub Seniora „Nad Bystrzycą”. Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia

Didżejka, która z wykształcenia jest pedagogiem, przez wiele lat pracowała w szkołach i ośrodkach wychowawczych.

DJ Wika jest czynną działaczką społeczną zaangażowaną w sprawy seniorów. Podróżuje po całej Polsce, by podczas spotkań z osobami w wieku senioralnym rozmawiać o tym, jak akceptować swój wiek, samotność oraz jak mimo upływu lat czerpać radość z życia. W roli DJ’ki swoją energią dzieli się podczas potańcówek i dyskotek, udowadniając, że nie liczy się wiek, a chęć do działania. W ubiegłym roku powstał film dokumentalny „VIKA!” w reżyserii Agnieszki Zwiefki, prezentujący portret tej charyzmatycznej społeczniczki i didżejki.

Bal poprzedzi spotkanie z DJ Wiką. O godz. 16.00 w sali konferencyjnej Hotelu Mercure Lublin Centrum lubelscy seniorzy będą mogli porozmawiać oraz posłuchać o podejmowanych przez nią działaniach na rzecz aktywizacji osób starszych.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wystawa „Kadry lubelskie” Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny. Możliwy jest udział w obu częściach, jednak na bal oraz na spotkanie z DJ Wiką obowiązują odrębne wejściówki.

Zaproszenie można odbierać od czwartku, 8 lutego, w godz. 8:00-15:00, w sekretariacie Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych UM Lublin przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23 (pok. 107).

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *