LublinWiadomości

Klub Seniora „Nad Bystrzycą”: Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia

Nowa inicjatywa w Lublinie udowadnia, że wiek senioralny nie musi być czasem pasywności. Klub Seniora „Nad Bystrzycą” rozpoczyna działalność, oferując różnorodne, bezpłatne zajęcia dla osób po 60. roku życia.

Odpowiadając na rosnące potrzeby lubelskich seniorów, Miasto inauguruje nową przestrzeń dedykowaną aktywnemu spędzaniu czasu. Znajdujący się w dzielnicy Za Cukrownią, przy ul. Krochmalnej 47, Klub Seniora „Nad Bystrzycą” stanowi miejsce, w którym każda osoba powyżej 60 roku życia może nie tylko poznać nowych ludzi, ale także zdobyć nową wiedzę i rozwijać swoje umiejętności.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Konsultacje dotyczące komunikacji miejskiej w Lublinie zakończone. Co dalej?

– Cały czas mapujemy zasoby w tym zakresie i podejmujemy działania tam, gdzie zgłaszane są potrzeby – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. – Aktualnie uruchamiamy kolejną przestrzeń dedykowaną osobom w wieku senioralnym – dodaje Lipińska.

Dzięki tej inicjatywie, seniorzy zyskują dostęp do wsparcia psychologicznego zarówno grupowego, jak i indywidualnego, zajęć literackich, językowych i plastycznych. Wszystko to oferowane jest w ramach bezpłatnej działalności klubu. Dwie przestronne sale terapeutyczne, pokój z aneksem kuchennym i szatnia sprawiają, że każdy będzie się tu czuł komfortowo.

Klub Seniora "Nad Bystrzycą"
fot. Miasto Lublin | Klub Seniora „Nad Bystrzycą”

Lokalizacja Klubu w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej ma ułatwić dostęp dla wszystkich zainteresowanych.

Klub Seniora „Nad Bystrzycą” dołącza do sieci 22 miejskich placówek tego typu oraz 6 działających przy Domach Pomocy Społecznej w Lublinie. Dofinansowanie jego działalności pochodzi z grantu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Trwa program bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom adresowany do lubelskich seniorów

Z inicjatywą Miasta Lublin idzie przekonanie, że wiek senioralny może być okresem pełnym nowych wyzwań i odkryć. To ważny krok w kierunku budowania społeczności, która docenia doświadczenie i potencjał swoich seniorów.

Klub Seniora „Nad Bystrzycą” czynny jest od poniedziałku do piątku. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 532 476 150 lub osobiście w placówce.

Klub Seniora "Nad Bystrzycą"
fot. Miasto Lublin | Otwarcie Klubu Seniora „Nad Bystrzycą”
Otwarcie Klubu Seniora Nad Bystrzycą
fot. Miasto Lublin

7 komentarzy do “Klub Seniora „Nad Bystrzycą”: Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *