LublinWiadomości

Powstanie kolejne Miejsce Aktywności Lokalnej. Ruszają konsultacje społeczne

Lublin planuje uruchomienie kolejnej po Sławinku bezpłatnej przestrzeń do integracji sąsiedzkiej. Tym razem w dzielnicy Głusk. Wcześniej Ratusz chce zapytać o zdanie mieszkańców.

Efektem rozpoczynających się konsultacji społecznych ma być koncepcja funkcjonowania otwartej przestrzeni, tym razem w lubelskiej dzielnicy Głusk. Pomysł jej utworzenie pojawił się podczas spotkań w z mieszkańcami w ramach projektu Plan dla Dzielnic.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „Nasze Miejsce” na Sławinku. Pierwsze Miejsce Aktywności Lokalnej w Lublinie już otwarte

Uwagi i opinie na temat nowego Miejsca Aktywności Lokalnej można zgłaszać do końca września pocztą tradycyjną lub mailowo na adres: [email protected]. Ponadto, na mieszkańców czekają: warsztat, ankieta i spotkanie.

Ten pierwszy odbędzie się we wtorek, 25 czerwca, o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 47 przy ul. Zdrowej 1. Formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie lublin.eu. Z kolei ankieta zbierająca potrzeby i pomysły na funkcjonowanie przestrzeni społeczno-kulturalnej dostępna będzie od 15 lipca do 31 sierpnia również na lublin.eu. Natomiast otwarte spotkanie podsumowujące efekty i przebieg konsultacji zaplanowane jest na wrzesień.

– Zapraszamy do wspólnej odpowiedzi na pytania, jak ma wyglądać i w przyszłości funkcjonować to miejsce oraz czego dokładnie oczekują mieszkanki i mieszkańcy, by dobrze się w nim czuć i z przyjemnością angażować w rozwój jego oferty – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydenta Lublina.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Klub Seniora „Nad Bystrzycą”. Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia

Planowane Miejsce Aktywności Lokalnej w dzielnicy Głusk to druga taka lokalizacja na mapie Lublina. Pierwsza bezpłatna przestrzeń integracji sąsiedzkiej pn. „Nasze Miejsce” została otwarta w połowie maja br. przy ul. Żołnierskiej 10, na Sławinku.

fot. Miasto Lublin | „Nasze Miejsce” na Sławinku

Jeden komentarz do “Powstanie kolejne Miejsce Aktywności Lokalnej. Ruszają konsultacje społeczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *