LublinWiadomości

Miejska loteria podatkowa rozstrzygnięta. Rozlosowano nagrody o wartości ponad 123 tys. zł

Poznaliśmy zwycięzców miejskiej loterii Rozlicz PIT w Lublinie. Nagrodą główną w tegorocznej edycji był samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid. 

Do szóstej edycji miejskiej loterii zgłosiło się 18 120 podatników, czyli o 1629 osób więcej niż w roku ubiegłym. Jednocześnie blisko 1,5 tys. osób zadeklarowało rozliczenie PIT w Lublinie po raz pierwszy, co oznacza większe wpływy do budżetu miasta o około 3,8 mln zł z tytułu udziału w podatku dochodowym.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin walczy z upałem. W mieście pojawiają się kurtyny wodne

– Pamiętajmy, że wskazując w deklaracji Lublin, jako miejsce zamieszkania, decydujemy o tym, że wypracowany przez nas podatek wraca do miasta z przeznaczeniem na szkoły, przedszkola i utrzymanie infrastruktury publicznej, z której korzystamy na co dzień. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w loterii. Akcja Rozlicz PIT w Lublinie każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ponad 18 tys. uczestników tegorocznej edycji to nasz nowy rekord – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W tym roku na zwycięzców loterii Rozlicz PIT w Lublinie czekało łącznie 16 nagród o wartości ponad 123 tys. zł. Nagrodą główną w loterii był samochód osobowy Toyota Yaris Hybrid o wartości 93 tys. zł wraz z dodatkową nagrodą pieniężną w wysokości ponad 10 tys. zł brutto.

– Nagroda dodatkowa nie jest wydawana do rąk uczestnika loterii, lecz potrącona i przeznaczona na pokrycie należnego podatku dochodowego od osób fizycznych od wygranej – tłumaczy Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Na zwycięzców czekały także nagrody pieniężne: pięć po 2 tys. zł oraz dziesięć po 1 tys. zł każda.

Miejska loteria podatkowa rozstrzygnięta. Rozlosowano nagrody o wartości ponad 123 tys. zł

Losowanie nagród odbyło się przy udziale Komisji Nadzoru metodą tradycyjną, poprzez wyciąganie z urny kartoników z przydzielonymi numerami ID poszczególnych zgłoszeń. Podczas losowania podawano imię i pierwszą literę nazwiska zwycięzcy oraz 3 ostatnie cyfry numeru telefonu. Wylosowano też laureatów rezerwowych, na wypadek gdyby nie udało się nawiązać kontaktu ze zwycięzcą wylosowanym w pierwszej kolejności. Pełna lista laureatów będzie opublikowana na stronie lublin.eu/PIT.

– Laureaci informowani będą o swojej wygranej telefonicznie. Podjęte zostaną przynajmniej trzy próby połączenia telefonicznego w ciągu dwóch następujących po sobie różnych dni roboczych – informuje Joanna Stryczewska.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powstanie kolejne Miejsce Aktywności Lokalnej. Ruszają konsultacje społeczne

Uroczyste wręczenie nagrody głównej odbędzie się we wtorek, 23 lipca, o godz. 14:00 przed budynkiem Ratusza.

Loteria Rozlicz PIT w Lublinie to nie jedyny miejski program premiujący mieszkanki i mieszkańców, którzy płacą podatki w Lublinie. Osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Lublinie mogą korzystać też z oferty Lubelskiej Karty Miejskiej, otrzymują również dodatkowe punkty w rekrutacji do miejskich placówek oświatowych.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *