LublinWiadomości

Lublin walczy z upałem. W mieście pojawiają się kurtyny wodne

Termometry w Lublinie pokazały dzisiaj ponad 30 stopni Celsjusza, co czyni ten dzień najgorętszym od początku roku. W obliczu utrzymujących się wysokich temperatur, mieszkańcy mogą liczyć na chwilę ulgi dzięki kurtynom wodnym, które tradycyjnie zostaną rozmieszczone w strategicznych punktach miasta.

Lublin zmaga się z wysokimi temperaturami, które w środę, 19 czerwca, osiągnęły wartość przekraczającą 30 stopni Celsjusza. Aby złagodzić skutki upałów, w różnych częściach miasta MPWiK instaluje kurtyny wodne. To rozwiązanie, wykorzystywane w wielu polskich i europejskich miastach, pomaga schłodzić powietrze, rozpryskując wodę w powietrzu, co jest szczególnie przydatne w miejscach o dużym nasłonecznieniu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jak odpowiednio zadbać o zwierzęta w czasie upałów?

Pierwsza kurtyna pojawiła się dziś rano na ścieżce rowerowej przy al. Piłsudskiego, oferując ochłodę zarówno jadącym nad Zalew rowerzystom, jak i spacerowiczom.

Rzeczniczka Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie, Magdalena Bożko-Miedzwiecka, zapowiada, że to dopiero początek działań.

– W weekend rozstawimy dwie kurtyny na terenie Politechniki Lubelskiej, a w przyszłym tygodniu jedna pojawi się na stadionie Start. Prowadzimy także rozmowy na temat ustawienia kurtyny pod Ratuszem, jak to bywało w poprzednich latach – informuje.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W Lublinie powstanie „Skwer Marzeń”

W obliczu prognozowanych upałów, kurtyna wodna może okazać się jednym z najprostszych sposobów na zapewnienie sobie odrobiny ulgi. Z pewnością potwierdzą to mieszkańcy Lublina, a zwłaszcza dzieci, rowerzyści oraz opiekunowie czworonogów, którzy chętnie korzystali z tych instalacji również w poprzednich sezonach.

fot. MPWiK

3 komentarze do “Lublin walczy z upałem. W mieście pojawiają się kurtyny wodne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *