LublinWiadomości

W Lublinie powstanie „Skwer Marzeń”

Miasto szuka wykonawcy na zagospodarowanie terenu przy ul. Długiej 33a na lubelskim Kośminku. W ramach realizacji projektu z Zielonego Budżetu powstanie tam „Skwer marzeń”. – Nowy zielony zakątek będzie stanowił nie tylko miejsce odpoczynku, ale też wyróżniał się indywidualnymi rozwiązaniami w miejskim krajobrazie – zapowiada Blanka Rdest, dyr. Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM Lublin.

Nowy skwer powstanie w ramach jednego z projektów z Zielonego Budżetu – „Miejsce dla Ciebie”. Przy ul. Długiej 33a oprócz nowych nasadzeń i alejek, pojawią się elementy małej architektury takie jak: ławki, kosze na odpady oraz donice. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci. Najmłodsi skorzystają z hamaka, „bocianiego gniazda”, czy drabinek.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Lublin odzyska Park Bronowicki

Pojawią się też liczne krzewy – tj. lilak drobnolistny, irga pozioma, czy sosna górska oraz drzewa – m.in. platan klonolistny, grusza drobnoowocowa i jarząb szwedzki. Poziomka, truskawka i śmiałek darniowy to z kolei byliny i trawy ozdobne, które również przyozdobią zieloną przystań na Kośminku.

Skwer Marzeń powstanie w Lublinie

Jak zapewnia Blanka Rdest, przestrzeń zostanie urządzona zgodnie z aktualnymi trendami w projektowaniu zieleni.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelska malarka patronką skweru w dzielnicy Rury

– „Skwer marzeń” będzie punktem integracji, zabaw dzieci oraz spotkań mieszkanek i mieszkańców najstarszej oraz najmłodszej części dzielnicy Kośminek. Już teraz jest to miejsce, gdzie odbywają się warsztaty dla dzieci oraz organizowane są wydarzenia dla lokalnej społeczności – podkreśla Justyna Góźdź z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

Aktualnie Miasto poszukuje wykonawcy, który podejmie się realizacji tego zadania. Otwarcie ofert zaplanowano na 5 lipca, a na realizację prac będzie miał on 90 dni od momentu podpisania umowy.

fot. materiały prasowe

2 komentarze do “W Lublinie powstanie „Skwer Marzeń”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *