LublinWiadomości

Najstarsi mieszkańcy po raz kolejny przejmą miasto. Startują 12. Lubelskie Dni Seniora

Już w najbliższy poniedziałek, 3 czerwca, w Lublinie rozpoczną się 12. Dni Seniora. W tegorocznym programie znalazło się ponad 120 różnego rodzaju aktywności skierowanych do najstarszych mieszkańców miasta.

Inauguracja wydarzenia wraz z symbolicznym przekazaniem lubelskim seniorom klucza do bram miasta odbędzie się w poniedziałek, 3 czerwca, o godz. 18:00 w Filharmonii Lubelskiej. Spotkanie uświetni koncert „Sentymentalna podróż do przeszłości” w wykonaniu Niny Kodorskiej z zespołem.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Klub Seniora „Nad Bystrzycą”: Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia

Najbliższy poniedziałek to również Dzień Zdrowia Seniora, podczas którego zaplanowano prelekcje na temat problemów zdrowotnych osób starszych oraz działań profilaktycznych, a także bezpłatne badania oraz konsultacje medyczne.

Na uczestników Lubelskich Dni Seniora czekają także potańcówki w Domu Technika NOT oraz liczne koncerty i spektakle, w tym koncert Zespołu Gitarowego „Milonga”, koncert Dziecięcego Zespołu Wokalno-Instrumentalnego, czy spektakl „Latawiec” grupy teatralnej Horyzont.

Ponadto w programie znalazły się seanse filmowe, wykłady, wystawy i spotkania literackie, a także różnego rodzaju warsztaty rękodzielnicze, w tym haftu diamentowego, wytwarzania glicerynowych mydełek, czy tworzenia breloków z wełny i drewnianych korali.

Do tegorocznych atrakcji należą także spacery z przewodnikami, którzy oprowadzą zainteresowanych po ciekawych zakątkach Lublina. Wśród propozycji wycieczek znalazły się, m.in. „Szlachetne zdrowie po lubelsku, czyli opowieść o lubelskich medykach”, „Zagadki lubelskiej mieszczki”, „Lublin poniekąd filmowy”, a także zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum Historii Sportu czy ekspozycji Muzeum Narodowego w Lublinie.

Jak co roku, ważnym elementem Lubelskich Dni Seniora jest promocja zdrowego trybu życia. W związku z tym nie zabraknie zajęć sportowych przygotowanych z myślą o najstarszych mieszkańcach miasta, wśród nich m.in.: aqua fitness dla seniorów, tai chi, czy gimnastyka oraz zajęcia skupione na treningu umysłu.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Znamy skład nowej Rady Seniorów Miasta Lublin

Dodatkowo, od poniedziałku do czwartku w godz. 10:00-13:00 w Punkcie Informacyjnym przed Ratuszem pracownicy UM Lublin będą wydawać harmonogramy Lubelskich Dni Seniora, udzielać informacji na temat form wsparcia osób starszych oraz przyjmować wnioski o wydanie Lubelskiej Karty Seniora.

Tegoroczna wydarzenia potrwa do piątku, 7 czerwca. W przypadku niektórych wydarzeń limit miejsc jest ograniczony i obowiązuje rejestracja telefoniczna. Szczegółowy program Lubelskich Dni Seniora znajduje się pod tym linkiem.

Jeden komentarz do “Najstarsi mieszkańcy po raz kolejny przejmą miasto. Startują 12. Lubelskie Dni Seniora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *