LublinWiadomości

Ewakuowani mieszkańcy Lublina mogą wracać do domów po usunięciu pocisku lotniczego

Udany finał akcji saperów w Lublinie. Wojskowi zakończyli operację wydobycia i wywiezienia pocisku lotniczego, który został odkryty w rejonie ul. Wrońskiej w Lublinie. Ewakuowani mieszkańcy mogą bezpiecznie powrócić do swoich domów. W rejonie działań uruchomiona została bezpłatna komunikacja miejska.

Saperzy pomyślnie zakończyli prace nad usunięciem i wywiezieniem pocisku lotniczego, który został znaleziony w rejonie ul. Wrońskiej. Wczorajsze odkrycie wywołało nie lada poruszenie wśród mieszkańców, którzy zostali dzisiaj ewakuowani z niebezpiecznej strefy.

Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego, wraz z Policją, Strażą Pożarną, Wojskiem oraz wszystkimi miejskimi jednostkami, skoordynował proces ewakuacji i unieszkodliwienia niewybuchu.

– Dziękuję wszystkim służbom zaangażowanym i odpowiedzialnym za cały proces związany z przeprowadzeniem ewakuacji oraz zabezpieczeniem i unieszkodliwieniem pocisku – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin. I dodaje – Dziękuję mieszkańcom i mieszkankom za zachowanie spokoju i stosowanie się do poleceń służb koordynujących działania oraz zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i związanych z nią utrudnień. Teraz wszyscy bezpiecznie mogą wrócić do swoich mieszkań i domów.

Od godz. 14.00 rejon ul. Wrońskiej, który został tymczasowo zamknięty, jest ponownie dostępny dla mieszkańców i komunikacji miejskiej. Osoby, które były tymczasowo ulokowane w różnych punktach w mieście, mogą liczyć na bezpłatny transport powrotny. Zarówno komunikacja miejska, specjalne autobusy MPK, samochody Straży Miejskiej, jak i pojazdy medyczne zostały przygotowane, aby umożliwić mieszkańcom powrót do ich domów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niewybuch przy ul. Wrońskiej. Trwa ewakuacja 14 tysięcy mieszkańców

Dla tych, którzy mogą czuć dyskomfort emocjonalny po tych wydarzeniach, Centrum Interwencji Kryzysowej udostępnia infolinię. Specjaliści są dostępni całą dobę pod numerem: 733 588 600.

Przypomnijmy, wczoraj w rejonie ul. Wrońskiej w Lublinie pracownik firmy wykonującej prace ziemne odkrył niewybuch. Sytuacja ta spowodowała decyzję o ewakuacji, aż 14 tysięcy mieszkańców miasta z przyległej strefy.

fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *