EdukacjaLublin

Jaki model oceniania sprzyja uczeniu się? Ogólnopolska konferencja edukacyjna w Lublinie

W piątek 19 kwietnia w lubelskim hotelu Arche odbywa się II Ogólnopolska Konferencja „Co zamiast stopni?”. Organizatorami wydarzenia są Fundacja „Szkoła bez ocen” oraz Instytut Zwinnej Edukacji, a Lubelski Kurator Oświaty objął je honorowym patronatem.

Tegoroczna edycja spotkania nauczycieli i dyrektorów szkół oraz pracowników samorządowych koncentruje się na zagadnieniu roli informacji zwrotnej w procesie uczenia się. Wiedza na ten temat jest uczestnikom przekazywana przy wykorzystaniu zróżnicowanych formatów: wizyty studyjnej, lekcji na żywo, sesji pytań i odpowiedzi, wykładów eksperckich z praktycznymi ćwiczeniami, mających miejsce tak w lubelskim hotelu, jak i w Zespole Szkół nr 2 w Opatowie (województwo świętokrzyskie).

>>> CZYTAJ TAKŻE: Nowe możliwości dla naukowców UMCS

Organizatorzy konferencji postrzegają informację zwrotną jako element kluczowy w procesie dążenia do osiągnięcia wyznaczonych celów edukacyjnych. Dzięki otrzymywanej od nauczyciela informacji zwrotnej dotyczącej wykonywanych zadań uczeń jest w stanie łatwiej określić to, nad czym powinien popracować by zrealizować postawiony przed nim cel. Co istotne, to uczeń – nie jego rodzice czy opiekunowie – jest adresatem informacji zwrotnej, co finalnie powinno przełożyć się na wzięcie przez nią czy niego odpowiedzialności za swoje uczenie się.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu i jego program znaleźć można na stronie Fundacji „Szkoła bez ocen”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *