LublinWiadomości

Justyna Budzyńska z PiS wicedyrektorką CSK

Justyna Budzyńska, lubelska radna PiS, z dniem 1 czerwca objęła stanowisko zastępcy dyrektora ds. administracyjnych w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Decyzja o mianowaniu Justyny Budzyńskiej wicedyrektorką CSK była najprawdopodobniej pomysłem Przemysława Czarnka. Chociaż wcześniej pojawiły się spekulacje, że może ona zastąpić Marka Krakowskiego na stanowisku dyrektora tej instytucji, to ostatecznie została wicedyrektorką ds. administracyjnych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Jest nowy zarząd LW Bogdanka

Jak czytamy w komunikacie biura prasowego CSK, nowo powołana Pani wicedyrektor swoim nadzorem „objęła obszary związane z zarządzaniem majątkiem, obsługą techniczną i administracją Centrum”.

Budzyńska, 39-letnia debiutantka w Radzie Miasta, uzyskała blisko 3,3 tys. głosów w ostatnich wyborach samorządowych. W Radzie Miasta Lublin zastąpiła swoją matkę, Małgorzatę Suchanowską, również związaną z PiS. Podczas kampanii wyborczej zasłynęła publikacją zdjęcia w mediach społecznościowych, na którym pozuje z karabinem i z hasłem „Gotowa do walki”. Jak później tłumaczyła sama zainteresowana, „fotografia przedstawiała jej zainteresowania i nie miała na celu promowanie wizerunku kandydatki na radną”.

Przed objęciem mandatu radnej, Budzyńska pracowała w Fabryce Cukierków „Pszczółka” w Lublinie, gdzie pełniła funkcję dyrektorki marketingu i promocji. Wcześniej prowadziła własną działalność gospodarczą. Pracowała też w marketingu Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji, a w latach 2009-2010 w biurze Rady Miasta Lublin.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Zmiana zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie

Jest absolwentką studiów podyplomowych z zarządzania i marketingu na Politechnice Lubelskiej. Ma również dyplom MBA. Do Prawa i Sprawiedliwości należy od 2008 roku.

W 2023 roku Budzyńska zdobyła mandat radnej dzielnicowej i została wiceprzewodniczącą zarządu Rady Dzielnicy Ponikwoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *