Lubelska Medycyna. Największy w Polsce klaster medyczny świętuje swój jubileusz
W tym roku mija 10 lat działalności największego w Polsce klastra medycznego – Lubelska Medycyna. Z tej okazji w poniedziałek, 18 marca, w Trybunale Koronnym odbyła się jubileuszowa Gala.
Klaster Lubelska Medycyna to platforma współpracy 175 podmiotów, w tym ponad 140 przedsiębiorstw, 9 szpitali, 10 uczelni i instytutów oraz instytucji otoczenia biznesu.
>>> CZYTAJ TAKŻE: SDS Optic S.A. otrzymała 3 miliony euro od Europejskiego Banku Inwestycyjnego
Członkowie Klastra pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami w obszarze diagnostyki medycznej, nowych terapii, rehabilitacji, materiałów wykorzystywanych w medycynie regeneracyjnej, leków i suplementów diety, żywności funkcjonalnej, jak również nad rozwiązaniami cyfrowymi stosowanymi w procesach leczenia i zarządzania w podmiotach ochrony zdrowia.
Inicjatywę powołania Klastra Lubelska Medycyna – Klaster Usług Medycznych i Prozdrowotnych podjęły Miasto Lublin i Uniwersytet Medyczny w Lublinie w styczniu 2014 roku.
W ciągu 10 lat swojej działalności Klaster zrealizował ponad 200 działań wspierających rozwój branży medycznej, m.in. konferencji międzynarodowych z udziałem ekspertów z całego świata, misji gospodarczych, warsztatów czy szkoleń.
Warto dodać, że lubelski Klaster, współpracuje z ekspertami, klastrami, sieciami i platformami współpracy z 20 państw. Jest też wysoko oceniany przez ekspertów za aktywność innowacyjną i procesy w klastrze w ramach prowadzonego przez PARP Benchmarkingu Klastrów.
Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w poniedziałek, 18 marca, w Trybunale Koronnym, podsumowano działalność Klastra oraz wręczono Medale Prezydenta Miasta Lublin oraz Medale Unii Lubelskiej.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: W lubelskim szpitalu powstanie oddział kardiochirurgii
– Zdrowie i medycyna w interdyscyplinarnym powiązaniu z innymi branżami gospodarki są jednym z niekwestionowanych priorytetów rozwojowych. W Klastrze Lubelska Medycyna innowacje technologiczne, organizacyjne i społeczne w obszarze zdrowego społeczeństwa, jako jednej z podstawowych specjalizacji gospodarczych Lublina, tworzone są przez przedstawicieli środowiska medycznego razem z branżą informatyczną i spożywczą. W efekcie Klaster angażuje w swoje działania lubelskie firmy i naukowców z kluczowych dla miasta sektorów. Dzięki temu możemy osiągać efekt synergii łącząc wiedzę i doświadczenia wielu specjalistów. Dziękuję wszystkim za dotychczasową współpracę i wspólne podejmowanie innowacyjnych rozwiązań – podkreślił Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.
Pingback: Ponad 115 mln zł na inwestycje. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej podsumowuje pięć ostatnich lat
Pingback: Dolegliwości pracowników są powiązane z ich stylem życia. Coraz więcej osób korzysta ze zwolnień lekarskich z powodu zaburzeń psychicznych
Pingback: Obchody 550-lecia Województwa Lubelskiego. Wręczono pamiątkowe medale