HrubieszówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Akcja Stop Drift hrubieszowskiej drogówki

105 wykroczeń, 6 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych i ponad 200 kierowców przebadanych na trzeźwość to efekt akcji „Stop Drift” przeprowadzonej w miniony weekend przez policjantów hrubieszowskiej drogówki. Większość popełnionych wykroczeń wiązała się z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

W ostatni weekend policjanci z hrubieszowskiej drogówki prowadzili na terenie Hrubieszowa akcję „Stop Drift”, której celem było przeciwdziałanie agresywnym i brawurowym zachowaniom na drodze oraz zapobieganie nielegalnym wyścigom samochodowym. Akcja obliczona była również na eliminowanie z ruchu pojazdów naruszających normy emisji hałasu.

Najwięcej naruszeń, odnotowanych przez hrubieszowskich policjantów, związanych było z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mandatami ukarano 76 kierowców, 29 pouczono, a wobec 6 zatrzymanych kierujących skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Policjanci zatrzymali 3 prawa jazdy w tym 2 za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

– Mundurowi zatrzymali też 6 dowodów rejestracyjnych kontrolowanych aut, większość z nich za niewłaściwy stan techniczny pojazdów – mówi aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej policji. I dodaje – Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 207 kierowców. Jeden z nich 60-letni kierowca opla miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.

Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie Hrubieszowa w tym roku odnotowano 23 zgłoszenia dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego ze strony driftujących kierujących. Aktualnie prowadzone są czynności wobec sprawców trzech tego typu wykroczeń. Za ujawnione nieprawidłowości w ruchu drogowym, do których nader często dochodzi na ulicy Ciesielczuka, nałożono łącznie 11 mandatów karnych. Parkingu koło hrubieszowskiego HOSIR-u to ulubione miejsce hrubieszowskich drifterów.

>>> CZYTAJ TAKŻE: 18-letni Lublinianin odpowie za ucieczkę przed policją. Grozi mu do 5 lat więzienia

– Policyjne kontrole pojazdów mają przede wszystkim działanie prewencyjne i zapobiegające przeprowadzaniu nielegalnych wyścigów. Policjanci podczas codziennych służb mają w zadaniach między innymi zwracanie szczególnej uwagi na tego rodzaju uciążliwe wykroczenia. Nasze działania są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie i będą cyklicznie powtarzane na terenie powiatu – mówi rzeczniczka hrubieszowskiej policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *