BiłgorajNa sygnaleWiadomościZ regionu

Pijany motocyklista uderzył w stojący poza drogą wóz. Miał 2 promile

W miejscowości Łukowa w powiecie biłgorajskim doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego. W niedzielę, krótko po północy, 28-letni motocyklista jadący na motocyklu marki Yamaha stracił panowanie nad swoim pojazdem i uderzył w stojący poza drogą wóz. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

– Według wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia 28-latek kierując motocyklem marki Yamaha na łuku jezdni stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze. Następnie uderzył w stojący poza drogą publiczną wóz – mówi młodszy aspirant Joanna Pilarska z policji w Biłgoraju. Do wypadku doszło tuż po północy z niedzieli na poniedziałek w gminie Łukowa.

Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł na motor będąc pod wpływem alkoholu. W organizmie miał blisko 2 promile.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tragiczny wypadek w Chotyłowie. Nie żyje kierowca motocykla

Na miejscu zdarzenia pracowały służby policyjne, które prowadziły czynności procesowe. Policjanci wykonali oględziny miejsca i pojazdu oraz zabezpieczyli ślady. Obecnie policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia.

Motocyklista stracił prawo jazdy i dowód rejestracyjny. Teraz, o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

pijany motocyklista uderzył w wóz w Łukowej
fot. Policja | wypadek w Łukowej

3 komentarze do “Pijany motocyklista uderzył w stojący poza drogą wóz. Miał 2 promile

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *