LublinWiadomości

Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty. Tym razem bohaterami będą gady

Głównymi bohaterami Dnia Otwartego w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie będą tym razem gady. Spotkanie poświęcone mieszkańcom lubelskiego egzotarium odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 maja.

„Gady – z pasją i wiedzą” to hasło kolejnego Dnia Otwartego w mieszczącym się przy ul. Metalurgicznej 5 Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Bohaterami najbliższego spotkania będą gady mieszkające w schroniskowym egzotarium.

>>> CZYTAJ TAKŻE: W Lublinie rusza kolejny etap bezpłatnej sterylizacji zwierząt

Dzień Otwarty rozpocznie się w niedzielę, 26 maja, o godz. 11:00. W programie spotkania przewidziano m.in. prelekcje: „Grzechy hodowców czyli o zaburzeniach i wadach rozwojowych gadów słów kilka”, „Siedem lat w Azji południowo-wschodniej okiem herpetologa”, czy „Gady – ocena kondycji i udzielanie doraźnej pomocy”. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się też na co zwrócić uwagę kupując zwierzęta egzotyczne na giełdach terrarystycznych oraz jak prawidłowo opiekować się gatunkami niebezpiecznymi.

Podczas Dnia Otwartego będzie można także zobaczyć i adoptować innych podopiecznych schroniska, takich jak psy i koty.

– Pracownicy i wolontariusze Schroniska będą do dyspozycji gości i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące zasad adopcji czy opieki nad zwierzętami oraz przybliżą sylwetki konkretnych podopiecznych placówki – zapewnia Anna Czerwonka z biura prasowego lubelskiego Ratusza.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Skrzydlaci mieszkańcy Lublina dostaną nowe schronienia

Lubelskie egzotarium jest pierwszą taką placówką w Polsce. Oprócz schroniska dla zwierząt egzotycznych, spełnia także funkcję centrum rehabilitacji gadów i płazów oraz ośrodka edukacyjnego. Aktualnie w Schronisku przy ul. Metalurgicznej 5 przebywa 78 zwierząt egzotycznych.

fot. facebook

Jeden komentarz do “Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt zaprasza na Dzień Otwarty. Tym razem bohaterami będą gady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *