LublinWiadomości

Będą wspinać się w Lublinie na czas. Miasto gospodarzem dużej imprezy

Już w najbliższy weekend mieszkańcy Lublina będą mieli okazję obejrzeć sportowe zmagania podczas LOTTO Pucharu Europy Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów we wspinaczce sportowej na czas. To jedna z ważniejszych imprez wspinaczkowych w Polsce oraz zawody inaugurujące starty Kadry Narodowej w sezonie olimpijskim. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

LOTTO Puchar Europy Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów we wspinaczce sportowej na czas (speed climbing) odbędzie się w dniach 16-17 marca (sobota-niedziela) w hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, przy ul. Chodźki 15. Początek zawodów zaplanowano w sobotę o godz. 17:30.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Bogdanka LUK Lublin pokonała na wyjeździe PSG Stal Nysa 3:1 i jest coraz bliżej fazy play-off

W rywalizacji wezmą udział m.in. utytułowane polskie zawodniczki i zawodnicy, w tym lublinianka Aleksandra Mirosław, która w 2023 roku 5-krotne poprawiała rekord świata we wspinacze sportowej na czas, a także Maria Szwed, siostry Kałuckie czy Marcin Dzieński – wielokrotny medalista mistrzostw Europy oraz Pucharu Świata i dwukrotny wicemistrz świata juniorów.

Wśród uczestników, oprócz Polaków, zobaczymy także blisko 120 najszybszych sportowców w tej dyscyplinie, m.in.: z Francji, Niemiec czy Hiszpanii, w tym m.in. Colli Beatrice – rekordzistkę z Włoch, dwukrotną mistrzynię świata juniorów, czy Franziske Ritter – wielokrotną mistrzynię Niemiec.

– Puchar Europy we wspinaczce sportowej na czas to kolejne znaczące wydarzenie sportowe, które odbywa się w naszym mieście. Zawody są największą imprezą o randze międzynarodowej w tej dyscyplinie, nie tylko w Lublinie, ale i w całej Polsce. To dowód na to, że jesteśmy rozpoznawalnym i cieszącym się szacunkiem partnerem do organizacji tego typu wydarzeń – podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Niespodziewana porażka w Gdyni. Polski Cukier Start Lublin przegrał z Arką 90:82

Organizatorem wydarzenia jest Klub Wspinaczkowy Kotłownia przy wsparciu Miasta Lublin. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Harmonogram zawodów:

sobota (16 marca):
17:30 biegi kwalifikacyjne
19:00 ceremonia otwarcia
19:30 finały
20:45 ceremonia wręczenia medali

niedziela (17 marca) – Puchar Europy Juniorów we wspinaczce na czas:
12:30 biegi kwalifikacyjne Junior B
13:15 biegi kwalifikacyjne Junior A
14:00 biegi kwalifikacyjne Junior
15:00 finały
16:45 ceremonia wręczenia medali

fot. facebook – Klub Wspinaczkowy Kotłownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *