PolecaneŚwidnikZ regionu

Protest w Piaskach. Rolnicy blokują dwie drogi krajowe

Rolnicy z woj. lubelskiego wznawiają protest w miejscowości Piaski (powiat świdnicki). Jak informuje policja, utrudnienia w ruchu będą występować w godz. 10:00-15:00.

W piątek, 15 marca, lubelscy rolnicy wznowili protest w miejscowości Piaski.

Ciągniki rolnicze, podobnie jak kilka dni temu, będą wyjeżdżać z parkingu przy ul. Zamojskiej w Piaskach na drogę krajową nr 17 i kierować się na DK-12. Trasa przejazdu przebiega przez rondo na ul. Lubelskiej i rondo przy Węźle Piaski Wschód przy S12. Następnie pojazdy rolnicze będą wracać na parking przy ul. Zamojskiej. Ponadto, rolnicy będą poruszać się po przejściach dla pieszych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Związek Producentów Cukru w Polsce: Drastyczne ograniczanie środków ochrony roślin i nawozów nie pozwoli na dalszą uprawę buraka cukrowego

– Na miejscu obecni będą policjanci, którzy zabezpieczą protest pod kątem bezpieczeństwa rolników oraz kierowców. Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. W miarę możliwości prosimy wybierać drogi alternatywne – apeluje aspirant sztabowy Elwira Domaradzka, oficer prasowy policji w Świdniku.

Protest rolników potrwa do godz. 15:00.

fot. Policja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *