LublinWiadomości

Lublin ma nowego szefa policji

Nadkomisarz Adam Beczek, pełniący od lutego br. obowiązki szefa lubelskiej jednostki, został nowym Komendantem Miejskim Policji w Lublinie.

Uroczystość wprowadzenia na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie nadkom. Adama Beczka odbyła się w poniedziałek, 17 czerwca. Przewodniczył jej mł. insp. Tomasz Gil – Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie. Ceremonia rozpoczęła się o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Nadkomisarz Adam Beczek jest absolwentem prawa na Uniwersytecie im. M. Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Służbę w Policji rozpoczął w 1998 roku, jako funkcjonariusz Komisariatu Policji w Kurowie. Przez większość służby był związany z pionem kryminalnym. Początkowo pracował na stanowiskach stanowiska wykonawczych, a następnie zajmował kolejne stanowiska kierownicze. Od 21 lutego 2024 roku pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Były komendant wojewódzki policji dostał pracę u wojewody

Po uroczystym przywitaniu się ze sztandarem jednostki nadkom. Adam Beczek otrzymał gratulacje od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie oraz zaproszonych gości.

Nowo powołany komendant podziękował za zaufanie jakim został obdarzony. Jednocześnie podkreślił, że dołoży wszelkich starań, „by poczucie bezpieczeństwa mieszkańców Lublina i powiatu lubelskiego stale rosło”.

Awansu gratulowali także przedstawiciele władz samorządowych oraz kadra kierownicza KMP w Lublinie. Nadkomisarz Adam Beczek będzie teraz kierował największą jednostką w lubelskim garnizonie Policji.

Lublin ma nowego szefa policji
fot. policja

Jeden komentarz do “Lublin ma nowego szefa policji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *