Na sygnaleWiadomościZ regionuZamość

Obywatelska czujność kontra nietrzeźwi kierowcy

W ciągu zaledwie dwóch dni mieszkańcy dwóch różnych miejscowości w regionie nie pozwolili, aby nietrzeźwi kierowcy stworzyli zagrożenie na drodze. Obywatelska czujność doprowadziła do zatrzymania pijanych kierujących, z których jeden miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a drugi aż 3 promile.

W okolicach Zamościa, niebezpieczna jazda 50-letniego kierowcy Volkswagenem przykuła uwagę jednego z mieszkańców gminy Łabunie. Zaniepokojony niepewnym stylem jazdy, zdecydował się działać.

– Wykorzystując bezpieczny dla siebie moment zatrzymał go i zabrał kluczyki od auta, w celu uniemożliwienia dalszej jazdy siedzącemu za kierownicą 50-latkowi – relacjonuje aspirant sztabowy Katarzyna Szewczuk z Policji w Zamościu.

Mężczyzna od razu powiadomił policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że kierowca VW miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Podobne zdarzenie dzień wcześniej miało miejsce w Zwierzyńcu. 57-letni kierowca BMW, który zaparkował na stacji paliw, wzbudził podejrzenia jednego z mieszkańców. Ten, dostrzegając stan kierowcy, wchodzącego chwiejnym krokiem do budynku, postanowił działać. Po zatrzymaniu kluczyków do samochodu 57-latka, mężczyzna zgłosił sprawę policji. Okazało się, że jego podejrzenia były w pełni uzasadnione. Przeprowadzone przez mundurowych badanie trzeźwości wykazało, że kierujący BMW miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Obywatelska czujność po raz kolejny przyczyniła się do szybkiego zatrzymania pijanego kierowcy.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczna jazda po alkoholu w Wieprzowie Ordynackim. Kierowca dachował mając 3 promile

– W związku z prowadzeniem pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości obaj kierowcy stracili prawo jazdy – informuje rzeczniczka zamojskiej Policji.

Wkrótce będą musieli również odpowiedzieć za swoje nieodpowiedzialne zachowanie przed sądem.

Jeden komentarz do “Obywatelska czujność kontra nietrzeźwi kierowcy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *