LublinWiadomości

Lublin pracą kobiet stoi. Prezydent uhonorował 15 zasłużonych lublinianek

W przeddzień Dnia Kobiet w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka odbyła się uroczysta gala, podczas której piętnaście działających z Lublinie kobiet otrzymało z rąk Krzysztofa Żuka medale przyznawane w trzech kategoriach.

Medal Prezydenta Miasta Lublin otrzymało jedenaście pań, wśród nich Barbara Du Chateau – była rzeczniczka prasowa lubelskich sądów, sędzia Sądu Apelacyjnego w Lublinie, dr Elżbieta Pawlak-Hejno – polonistka i medioznawczyni, oraz Bożena Kazanowska – nauczycielka w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie, laureatka Orderu Uśmiechu.

Medal Zasłużony dla Miasta Lublin przyznano lekarkom, dr n. med. Barbarze Hasiec, pediatrze i specjalistce w zakresie chorób zakaźnych oraz dr n. med. Marii Marcie Kaczyńskiej-Haładyj, koordynatorce Oddziału Neuropsychiatrii Dziecięcej w Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. Prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Gala „Podsumowanie Roku Sportowego 2023”. Wręczono nagrody, wyróżnienia i Medale Prezydenta Miasta Lublin

Medalem Lublin Bohaterom wyróżniono Martę Brożynę, działaczkę społeczną, która od czerwca 2022 r. prowadzi w Lublinie Dom Uchodźcy.

– Kolejny już raz Dzień Kobiet stał się okazją do podziękowania mieszkankom Lublina szczególnie zaangażowanym w działania na rzecz podnoszenia jakości życia w naszym mieście. Jestem niezwykle dumny z tego, że w Lublinie mieszka tak wiele aktywnych, kreatywnych kobiet, które z powodzeniem łączą pracę zawodową i społeczną. Ich potencjał i energia przekładają się na cenne inicjatywy oraz projekty służące całej społeczności miasta. Serdecznie dziękuję za Wasz wkład i życzę dalszych sukcesów oraz nieustającej satysfakcji z podejmowanych działań – mówił o laureatkach prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Uroczystości wręczenia wyróżnień towarzyszył koncert Piotra Selima.

Pełna lista nagrodzonych lublinianek:

Medal Prezydenta Miasta Lublin:

 1. Katarzyna Bauer
 2. Danuta Kępa-Figura
 3. Dr Elżbieta Pawlak-Hejno
 4. Agnieszka Kuśnierz
 5. Dr n. med. Paulina Lacek
 6. Lek. med. Monika Dobrowolska
 7. Wirginia Gieryng-Wójtowicz
 8. Monika Gądor
 9. Barbara Du Chateau
 10. Jolanta Tarłowska
 11. Jolanta Terlecka-Bogusiewicz
 12. Bożena Kazanowska

Medal Zasłużony dla Miasta Lublin:

 1. Dr n. med.  Barbara Hasiec
 2. Dr n. med. Maria Marta
 3. Kaczyńska-Haładyj

Medal Lublin Bohaterom:

 1. Marta Brożyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *