LublinWiadomości

Miasto chce rozmawiać o miejskiej mobilności. Ruszyły konsultacje społeczne

Ruszyły konsultacje społeczne dotyczące „Standardów Mobilności Miejskiej”. Opinie na temat tego jak Miasto powinno rozwijać infrastrukturę pieszą, rowerową oraz tę związaną z transportem publicznym można zgłaszać do końca października br.

Konsultacje społeczne mają na celu zebranie uwag i opinii mieszkańców przy okazji powstającego dokumentu strategicznego, aktualizującego cztery uchwały i zarządzenia: „Standardy techniczne dla infrastruktury rowerowej Miasta Lublin”, „Politykę Rowerową Miasta Lublin”, „Lubelskie Standardy Piesze. Kierunki rozwoju ruchu pieszego w Lublinie” oraz „ Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej Lubelskiego Obszaru Metropolitalnego do roku 2030″.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Miejska spółka głównym operatorem Strefy Płatnego Parkowania. Co z systemem e-kontroli?

– Aktualizacja i ponowna weryfikacja potrzeb mieszkanek i mieszkańców Lublina w zakresie przemieszczania się po mieście, pozwoli na stworzenie „Standardów Mobilności Miejskiej”. Mają one na celu ujednolicić oraz wskazać jak planować i rozwijać infrastrukturę pieszą, rowerową oraz tę związaną z transportem zbiorowym, aby była ona dostępna i zachęcała do korzystania – tłumaczy Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Harmonogram konsultacji zakłada dwa etapy. Pierwszy potrwa do 15 sierpnia i będzie polegał na zbieraniu propozycji oraz uwag od mieszkanek i mieszkańców Lublina – na piśmie, przez Internet oraz za pomocą ankiety online.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Miasto inwestuje w zielony transport. Do Lublina ma trafić 100 ekologicznych autobusów

Z kolei w trakcie drugiego etapu, czyli od 30 września do 31 października, nastąpi wyłożenie projektu dokumentu. Ponownie zbierane będą opinie i uwagi. Odbędą się też dwa otwarte spotkania konsultacyjne.

Szczegółowe informacje o konsultacjach dostępne są pod tym linkiem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *