BiznesLublinWiadomości

Krzysztof Żuk Człowiekiem Roku 2022

Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał tytuł Człowieka Roku 2022 w prestiżowym konkursie Smart City Awards. Uroczystość wręczenia nagrody odbyła się podczas 16. edycji Smart City Forum we Wrocławiu, najważniejszym kongresie w Polsce poświęconym inteligentnym miastom.
– Dzięki intensywnej pracy na rzecz Lublina nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Miastem otwartym i dobrym do życia. Przez te wspólne kilkanaście lat nadrobiliśmy zaległości realizując największe inwestycje w historii miasta za ponad 5 mld złotych. We wszystkie aktywności staramy się angażować naszych mieszkańców i mieszkanki, z którymi wspólnie budujemy Lublin przyszłości i którzy są odbiorcami naszych działań. Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań, dlatego otrzymane wyróżnienie traktuję jako zobowiązanie na kolejne lata. Dziękuję za zaufanie i na co dzień okazywane wsparcie. Ta nagroda jest dla wszystkich mieszkańców i mieszkanek Lublina – powiedział Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Krzysztof Żuk został uhonorowany za swoje wieloletnie zaangażowanie w rozwój nowoczesnego i dynamicznego miasta. Kapituła przyznała prezydentowi Lublina nagrodę za odważne decyzje menadżerskie i innowacyjne podejście do zarządzania miastem. Także za strategiczne działania, które przyczyniły się do stworzenia Lublina spełniającego potrzeby jego mieszkańców. Miasta, które odzwierciedla ideę zrównoważonego rozwoju.

Kapituła konkursu Smart City Awards przyznaje wyróżnienia w siedmiu kategoriach, nagradzając miasta, osobowości i przedsięwzięcia, które w znaczący sposób przyczyniają się do promocji rozwiązań służących budowie inteligentnych miast w Polsce. Nagrody są przyznawane zarówno przedstawicielom sektora biznesowego, jak i administracji lokalnej, którzy poprzez innowacyjne projekty i strategie zarządzania przyczyniają się do wzrostu konkurencyjności polskich miast, gospodarki i biznesu.

16. Kongres Smart City Forum odbywa się w dniach 31 maja – 1 czerwca we Wrocławiu. Przedsięwzięcie gromadzi samorządowców, specjalistów administracji samorządowej oraz prezesów i zarządzających firm działających w obszarze smart city. Jest to ważne wydarzenie, które umożliwia wymianę wiedzy, doświadczeń i inspiracji w dziedzinie inteligentnych rozwiązań miejskich.

Prezydent Krzysztof Żuka na Kongresie Smart City Awards
fot. Miasto Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *