EdukacjaLublinWiadomości

Miasto podsumowuje kolejną edycję spacerów edukacyjnych dla dzieci

W trzeciej edycji spacerów edukacyjnych „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!” udział wzięło niemal 3 tys. dzieci i młodzieży z 53 lubelskich szkół.

Program „Odkryj Lublin – zainspiruj się historią naszego Miasta!” został zainicjowany w ubiegłym roku, jako element obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Obejmuje on spacery z lubelskimi Przewodnikami Inspiracji oraz lekcje muzealne dla uczniów lubelskich szkół.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Uczniowie na wakacjach, a Miasto szykuje się do remontów w szkołach

– Program ma na celu aktywizację dzieci i młodzieży, a także zachęcenie ich do samodzielnego poznawania historii oraz atrakcji turystycznych Lublina – tłumaczy Anna Czerwonka z lubelskiego Ratusza.

 Miasto podsumowuje kolejną edycję spacerów edukacyjnych dla dzieci

Trzecia edycja cyklu trwała od marca do czerwca br. W tym czasie odbyły się 124 wydarzenia, w których udział wzięło 144 klasy z 53 szkół i placówek oświatowych. Przewodnicy Inspiracji oprowadzili po najciekawszych miejscach Lublina blisko 3 tys. uczniów. W ramach spotkań odbyły się m.in.: spacery ogólne, tematyczne i dzielnicowe, kompleksowe zwiedzanie zabytków, warsztaty edukacyjne oraz gry miejskie i łamigłówki. Ofertę akcji uzupełniły lekcje w Muzeum Narodowym w Lublinie oraz przejazdy zabytkowym autobusem Gutkiem z opowieściami przewodnika o mijanych obiektach i miejscach.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Można dostać 300 zł na dziecko. Ruszył nabór wniosków w programie „Dobry start”

Od początku funkcjonowania cyklu spacerów odbyło się aż 389 wydarzeń, w których uczestniczyło niemal 9 tys. młodych ludzi z 85 placówek oświatowych – szkół podstawowych i średnich, szkół zawodowych oraz ośrodków szkolno-wychowawczych. Uczestnicy spotkań przemierzyli niemal 800 km, a wspólne wędrówki po mieście trwały łącznie 750 godzin.

fot. Miasto Lublin

Jeden komentarz do “Miasto podsumowuje kolejną edycję spacerów edukacyjnych dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *