EdukacjaWiadomości

Można dostać 300 zł na dziecko. Ruszył nabór wniosków w programie „Dobry start”

Ruszył nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Wniosek można sprawnie złożyć online – im szybciej to zrobimy, tym szybciej pieniądze trafią na konto.

Z dniem 1 lipca rozpoczął się nabór wniosków w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: PFRON dofinansuje warsztaty terapii zajęciowej w Lublinie

Świadczenie wypłacane jest raz w roku i przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20. roku życia, a na dziecko z niepełnosprawnością – do ukończenia 24. roku życia. Nie obowiązuje tutaj kryterium dochodowe.

Wnioski w ramach tegorocznej edycji programu „Dobry start” można składać do końca listopada br. wyłącznie drogą elektroniczną za pośrednictwem: portalu PUE ZUS, portalu Emp@tia i bankowość elektroniczną.

Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach tj. we wrześniu, październiku lub listopadzie, wsparcie otrzymamy w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Uczniowie na wakacjach, a Miasto szykuje się do remontów w szkołach

Program „Dobry start” nie obejmuje studentów oraz dzieci realizujących roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole.

fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne

2 komentarze do “Można dostać 300 zł na dziecko. Ruszył nabór wniosków w programie „Dobry start”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *