LubartówNa sygnaleWiadomościZ regionu

Wola Lisowska. Peugeot zderzył się z dwoma łosiami. Zwierzęta nie żyją, policja apeluje o ostrożność

Do zderzenia samochodu osobowego z dwoma łosiami doszło w ostatni piątek w miejscowości Wola Lisowska (powiat lubartowski) na drodze krajowej nr 19.

W piątek, 15 marca, w godzinach porannych w miejscowości Wola Lisowska doszło do zderzenia samochodu osobowego z dzikimi zwierzętami.

Jak ustalili pracujący na miejscu zdarzenia policjanci z lubartowskiej drogówki, kierujący Peugeotem zderzył się z przebiegającymi przez drogę krajową nr 19 dwoma łosiami. Na szczęście podróżujący pojazdem nie ucierpiał podczas tej kolizji, łosie niestety padły na miejscu.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie Renault z dostawczym Fiatem. Podróżujący osobówką byli pijani, nie wiadomo kto kierował

Policja apeluje do kierowców o ostrożność, szczególnie w rejonach lasów, nieużytków rolnych oraz pól, gdzie prawdopodobieństwo nagłego pojawienia się zwierzyny jest bardzo duże. Uważać należy szczególnie wieczorem i nocą, kiedy zwierzęta wabione blaskiem światłą wychodzą z przydrożnych lasów.

– Powinno się przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość, co może pozwolić uniknąć zderzenia, a na pewno ograniczyć jego skutki. W razie potrzeby należy użyć sygnału świetlnego lub dźwiękowego – mówi sierżant sztabowy Jagoda Stanicka, oficer prasowy policji w Lubartowie.

fot. Policja

3 komentarze do “Wola Lisowska. Peugeot zderzył się z dwoma łosiami. Zwierzęta nie żyją, policja apeluje o ostrożność

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *