Biała PodlaskaNa sygnaleWiadomościZ regionu

Zbyt ciężka noga i brak uprawnień. Kosztowna jazda kierowców na drogach powiatu bialskiego

Policjanci z bialskiej grupy SPEED zatrzymali wczoraj dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość dozwoloną w terenie zabudowanym. 42-latek stracił uprawnienia, został też ukarany wysokim mandatem karnym. Natomiast w przypadku 41-letniego obywatela Kolumbii, który nie posiadał prawa jazdy sprawa została przekazana do sądu.

Do obydwu zdarzeń doszło w poniedziałek, 18 marca, na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Tłuściec (powiat bialski). Ok. godz. 8:00 policjanci bialskiej grupy SPEED zauważyli kierowcę Toyoty, który przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość aż o 52 km/h.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Pijany 18-latek spowodował kolizję i wylądował w rowie. Oprócz więzienia grozi mu konfiskata samochodu

– Za kierownicą osobówki siedział 41-letni obywatel Kolumbii mieszkający na terenie naszego powiatu. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania – przekazała nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy policji w Białej Podlaskiej.

Sprawą 41-letniego kierowcy zajmie się teraz sąd.

Mniej więcej dwie godziny później mundurowi zatrzymali do kontroli kierowcę Audi, który również znacznie przekroczył prędkość. Policyjny miernik wskazał 117 km/h, co oznacza, że kierowca jechał aż o 67 km/h szybciej niż zezwalają na to przepisy.

– Za kierownicą osobówki siedział 42-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w kwocie 2 tysięcy złotych. Na jego kontro trafiło też 14 punktów karnych. Stracił również prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące – informuje nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Wola Lisowska. Peugeot zderzył się z dwoma łosiami. Zwierzęta nie żyją, policja apeluje o ostrożność

Policja apeluje o rozwagę na drodze i przypomina, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych.

Zbyt ciężka noga i brak uprawnień. Kosztowne popisy kierowców na drogach powiatu bialskiego
fot. Policja

Jeden komentarz do “Zbyt ciężka noga i brak uprawnień. Kosztowna jazda kierowców na drogach powiatu bialskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *