Młodzi skorzystają z bezpłatnej pomocy psychologicznej w 8 lubelskich przestrzeniach
Miasto Lublin, we współpracy z Fundacją Sempre a Frente i UNICEF, kontynuuje program bezpłatnego wsparcia psychologicznego dla młodzieży. Konsultacje i warsztaty będą odbywać się we wszystkich ośmiu przestrzeniach dla młodzieży działających na terenie miasta.
Indywidualne spotkania z psychologiem, warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego i rozwoju osobistego – to wszystko oferuje bezpłatny program wsparcia psychologicznego dla młodych mieszkanek i mieszkańców Lublina. Skierowany jest do osób w wieku od 10 do 30 lat, w tym także dzieci i młodzieży z doświadczeniem uchodźczym oraz migranckim. W razie potrzeby z pomocy mogą skorzystać również ich opiekunowie.
– Wspieramy potrzeby młodzieży nie tylko poprzez tworzenie bezpiecznych i nowoczesnych miejsc do spotkań, oferty różnorodnych aktywności, ale także poprzez zapewnienie profesjonalnej psychoedukacji – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji. – Przestrzenie Młodych są otwarte, przyjazne i dostępne – a teraz jeszcze oferujące program profesjonalnego wsparcia psychologicznego i rozwojowego, które jest w pełni bezpłatne – dodaje.
Zajęcia odbywają się we wszystkich ośmiu Przestrzeniach Młodych, działających w różnych dzielnicach Lublina: m.in. przy ul. Peowiaków, Prusa, Długiej, Jana Sawy czy Al. Racławickich. Harmonogram spotkań i warsztatów można znaleźć na stronie Fundacji Sempre a Frente oraz profilach poszczególnych Przestrzeni.
Inicjatywa powstała w odpowiedzi na rosnące potrzeby młodych ludzi, ich rodzin i specjalistów pracujących z młodzieżą. Celem projektu jest nie tylko udzielenie wsparcia, ale również budowanie trwałego systemu opieki psychicznej w środowisku lokalnym.
Program realizowany jest w partnerstwie z Fundacją Sempre a Frente oraz UNICEF, w ramach miejskiej sieci Przestrzeni Młodych.