„Nasze Miejsce” na Sławinku. Pierwsze Miejsce Aktywności Lokalnej w Lublinie już otwarte
Było wspólne przygotowywanie przekąsek, koncert i potańcówka. W sobotę na lubelskim Sławinku otwarto „Nasze Miejsce”, czyli pierwsze w Lublinie bezpłatne Miejsce Aktywności Lokalnej.
Przy ul. Żołnierskiej 10 w Lublinie swoje podwoje otworzyło „Nasze Miejsce”, które ma stanowić przestrzeń do integracji sąsiedzkiej i codziennej aktywności mieszkańców.
– To miejsce stworzone do spędzania czasu wolnego, dzielenia się zainteresowaniami, umiejętnościami, pomysłami – podkreśla Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
>>> CZYTAJ TAKŻE: Klub Seniora „Nad Bystrzycą”: Nowa oaza aktywności dla mieszkańców po 60. roku życia
Nowo otwarty punkt na Sławinku został wyposażony w sprzęt do warsztatów kulinarnych, rękodzielniczych, teatralnych, napraw urządzeń, przestrzeń do wymiany książek, zabawek czy jedzenia. Lokal przy ul. Żołnierskiej przed otwarciem przeszedł też niezbędne prace remontowe.

– Zgodnie z ideą funkcjonowania Miejsca Aktywności Lokalnej jego regulamin i konkretne działania będą prowadzone w oparciu o współpracę z mieszkankami i mieszkańcami. Dzięki temu miejsce rozwinie się wraz z osobami, którzy spędzając tu wolny czas i realizując swoje inicjatywy, będą mieli realny wpływ na jego codzienne funkcjonowanie – mówi Joanna Stryczewska z biura prasowego lubelskiego Ratusza.
Koordynatorem i zarazem opiekunem nowego punktu jest Stowarzyszenie „Dla Sławinka”.
>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kosmos otwiera swoje podwoje. Nowa przestrzeń na młodzieżowej mapie Lublina
Oficjalne otwarcie „Naszego Miejsca” odbyło się w sobotę, 18 maja. Uczestnicy mieli okazję wspólnie przygotować przekąski, wziąć udział w potańcówce i wysłuchać koncertu grupy Iguana Squad. Sobotnie wydarzenia było też m.in. okazją do otwarcia wystawy prac Zbigniewa Pieczyńskiego – malarza ze Sławinka, czy spotkania z lubelskim pisarzem Kamilem Brachem.
„Nasze Miejsce” będzie otwarte w czerwcu we wtorki i czwartki w godz. od 12:00 do 18:00, w środy od 9:00 do 18:00 oraz w piątki i soboty od 12:00 do 21:00. Pełną aktywność rozpocznie wraz z początkiem czerwca.
Na funkcjonowanie punktu w latach 2024-2026 Miasto przeznaczy łącznie 550 tys. zł.

Pingback: Znamy skład nowej Rady Seniorów Miasta Lublin
Pingback: W Lublinie pojawi się kolejne Miejsce Aktywności Lokalnej. Rozpoczynają się konsultacje społeczne