piątek, 18 października, 2024
EdukacjaLublinWiadomości

Nowi adepci Politechniki Lubelskiej poznawali swoją uczelnię (zdjęcia)

Czy warto wstąpić do koła naukowego? Jak zapisać się na wyjazd w ramach programu Erasmus+? Gdzie znaleźć salę OX14? Jak wygląda „pani z dziekanatu”? Odpowiedzi na te i inne pytania otrzymali studenci pierwszego roku Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej podczas tzw. WZ-eciaka. Wiemy, co zainteresowało ich najbardziej.

WZ-ciak to Dni Adaptacyjne dla studentów pierwszego roku. To wydarzenie to coś więcej niż tylko wprowadzenie do życia na uczelni – to szansa, by poznać wydział, spotkać ciekawych gości i wziąć udział w specjalnych warsztatach.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Wyremontowany akademik Politechniki Lubelskiej czeka na studentów. Zaglądamy do środka (zdjęcia)

– Wydarzenie stworzyliśmy po to, żeby studenci 1 roku mogli poznać nas oraz siebie nawzajem. Chcemy żeby zobaczyli, w jaki sposób funkcjonuje uczelnia i spokojnie weszli w nowy etap kształcenia – mówi dr hab. inż. Marcin Gąsior, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Lubelskiej.

– Pochodzę z Puław. Szukałem uczelni w pobliżu domu. Najlepszy dojazd miałem do Warszawy, ale jak zacząłem czytać o poszczególnych kierunkach, to oferta Politechniki Lubelskiej wzbudziła moje największe zainteresowanie. I tak się wkręciłem – opowiada Michał Pakuła, student pierwszego roku sztucznej inteligencji w biznesie na Wydziale Zarządzenia Politechniki Lubelskiej. – Kiedy zaczynasz studia najtrudniejsze jest ogarnięcie gdzie, co i jak. Dlatego dobrze, że są imprezy, takie jak WZ-ciak. Najbardziej zainteresowały mnie zajęcia z etykiety studenckiej. Dzięki nim wiem, jak zwracać się i pisać do wykładowców.

Ta część spotkania najbardziej podobała się też Ani Poświatowskiej, która również stawia pierwsze kroki na kierunku sztucznej inteligencji.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Lubelscy studenci znów powalczą o stypendia biznesowe. Do podziału jest 72 tys. złotych

– Dostałam się na trzy najpopularniejsze uczelnie w Lublinie: KUL, UMCS i Politechnikę Lubelską. Nie wiedziałam co wybrać, dopóki nie znalazłam informacji, która z nich jest najlepsza. Na podstawie różnych rankingów to Politechnika Lubelska – opowiada studentka. – Interesuję się informatyką, a sztuczna inteligencja jest z nią mocno powiązana. Zawsze też chciałam założyć jakiś biznes, a sztuczna inteligencja to potężne narzędzie, dające ogromną przewagę. Jeśli teraz nie zacznę się tego uczyć, to osoby, które to robią będą miały nade mną przewagę.

fot. PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *