LublinZdrowie

„Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców” już 14 kwietnia w Lublinie

Szacuje się, że skolioza – skrzywienie kręgosłupa, które zmienia jego budowę i ustawienie we wszystkich trzech płaszczyznach – dotyka aż 70% społeczeństwa. Najczęściej występuje u dzieci, przy czym u dziewczynek diagnozuje się ją 7 razy częściej niż u chłopców. Podczas konferencji „Oswoić skoliozę” rodzice i nie tylko będą mieli okazję m.in. zapoznać się z różnorodnymi metodami leczenia tego schorzenia, od rozwiązań nieoperacyjnych po chirurgiczne.

Celem konferencji jest prezentacja wiedzy i doświadczeń specjalistów, rodziców oraz pacjentów w zakresie rozumienia, leczenia i zarządzania skoliozą na różnych etapach życia.

Program wydarzenia przewiduje prelekcje cenionych polskich lekarzy ortopedów, w tym m.in. prof. dr hab. n. med. Michała Latalskiego i dr n. med. Tomasza Potaczka, spotkania z młodymi pacjentami, którzy mają za sobą operacyjne leczenie skoliozy oraz z ich rodzinami, a także sesję pytań i odpowiedzi. Poruszane będą też tematy skolioz u osób dorosłych, również w kontekście ciąży i aktywności fizycznej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Badacze z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie przyjrzą się życiu dzieci i młodzieży słabowidzących

Organizatorami konferencji są Klinika Ortopedii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie działająca pod kierownictwem prof. dr hab. n. med. Michała Latalskiego oraz założona przez Renatę Polisiakiewicz Fundacja „PoMOC ma MOC – Działamy z Pasją!”.

Szczegółowe informacje na temat konferencji „Oswoić skoliozę” znaleźć można na stronie wydarzenia.

fot. materiał organizatora

Jeden komentarz do “„Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców” już 14 kwietnia w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *