LublinWiadomościZdrowie

„ABC opieki okołoporodowej” na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

W Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie trwa konferencja poświęcona rozwiązaniom systemowym w opiece przedkoncepcyjnej i okołoporodowej w Polsce, połączona z promocją poradnika „ABC opieki okołoporodowej”. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Konferencja skierowana jest zarówno do pracowników ochrony zdrowia, studentów kierunków medycznych i członków organizacji zajmujących się tematyką opieki okołoporodowej, jak i do kobiet w okresie ciąży oraz ich rodzin. Prelegentami są lekarze, przedstawiciele medycznych środowisk naukowych oraz organizacji pozarządowych.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Gdzie rodzić na Lubelszczyźnie? Najlepiej w Hrubieszowie

Program koncentruje się na różnych aspektach okresu ciąży, porodu i połogu, a także opieki nad nowonarodzonym dzieckiem. Będzie mowa m.in. o standardach opieki okołoporodowej, problemach emocjonalnych w okresie okołoporodowym, fizjoterapii wcześniaków oraz szczepieniach ochronnych i testach przesiewowych w okresie noworodkowym.

Konferencja, która potrwa od godz. 10.00 do godz. 14.00 połączona jest z promocją wydanego właśnie poradnika „ABC opieki okołoporodowej”. Jego autorami są naukowcy związani z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

– Publikacja w przystępny sposób przybliża najistotniejsze kwestie związane z ciążą, porodem i połogiem oraz prawom jakie przysługują kobietom w tym szczególnym okresie. Poradnik jest zatwierdzony i sfinansowany przez Ministerstwo Zdrowia – wyjaśnia Wojciech Brakowiecki, rzecznik prasowy Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Oswoić skoliozę – konferencja nie tylko dla rodziców” już 14 kwietnia w Lublinie

Poradnik będzie dostępny w formie elektroniczne oraz drukowanej w placówkach POZ oraz w Okręgowych Izbach Pielęgniarek i Położnych.

Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

2 komentarze do “„ABC opieki okołoporodowej” na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *