Lublin

Akcja Twój Dar Serca dla Hospicjum

To już XIV edycja akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” organizowanej przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum” polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane są środki na rzecz podopiecznych lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

>>> CZYTAJ TAKŻE: „ABC opieki okołoporodowej” na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

Celem akcji jest edukacja najmłodszych, uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowiek, ale również nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu.

– W trakcie czternastu edycji akcji udało nam się zebrać blisko 1,31 miliona złotych. Dokonały tego dzieci z Lubelszczyzny, co może wydawać się fenomenem, ale trzeba pamiętać, że za nimi stoją nauczyciele, którzy wykazują chęć, by coś wspólnie zorganizować oraz zainspirować dzieci do pomocy. Często później ci uczniowie są naszymi wolontariuszami. Dobro wraca więc w odpowiedzialnych postawach obywatelskich – podkreśla o. Filip Buczyński, prezes Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Aby zgłosić szkołę do akcji należy zarejestrować się przez formularz dostępny online  i udać się do sztabu organizacyjnego akcji, skąd (już tylko do 19 kwietnia) można pobrać materiały tj. puszka, plakaty, film edukacyjny.

Zbiórka pieniędzy w szkołach będzie prowadzona do 24 maja.

>>> CZYTAJ RÓWNIEŻ: Na Czechowie powstaje dom dla osób z niepełnosprawnością

Otrzymane wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na: zakup leków, zakup środków higienicznych, materiałów opatrunkowych, sprzętu medycznego, jak również na naprawy sprzętu medycznego.

fot. facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *